Týniště n. O. – Svitavy B 78:82

Body: Havránek 21, Svoboda 15, Fröhde 13, Špaček 12, Tomšíček 6, Kredvík 6, Harašta 5, Tichý 4.

Hostům nezbyl vinou pozdního příjezdu před důležitým soubojem téměř žádný čas na rozcvičení, přesto jim patřil nejen úvod duelu, ale celá první čtvrtina. Tu vyhráli 29:16, soupeři se poté podařilo hru i skóre srovnat, ale do vedení se ani jednou nedostal. „Druhý poločas přinesl velké drama, ale tentokrát to byli naši hráči, kdo řídil průběh zápasu. Každý, kdo nastoupil, byl pro tým platný, někteří se překonávali,“ chválil kouč Dušan Sabol.

Napínavou koncovku zápasu Svitavy kontrolovaly a vydřené vítězství uhájily. „Rozdíl mezi celky byl zejména ve hře podkošových hráčů. Ti naši oproti duelu ve Dvoře, kde dali jen 14 bodů, jich v Týništi nastříleli 40 a s tím už se dá vyhrát,“ poznamenal Dušan Sabol.

Výhra hostů mohla být výraznější, kdyby mohli nastoupit dva hráči z opačných věkových pólů týmu: veterán Svojanovský a mladík Andres. „Záchrana v této náročné soutěži by pro náš mladý kolektiv byla velkých úspěchem,“ dodal trenér svitavského béčka.

Dvůr Králové – Svitavy B 63:49

Body: Harašta 11, M. Špaček 10, Andres 10, Fröhde 6, Svoboda 6, Sobola 4, Tichý 2.

Domácí, loňští účastníci II. ligy, bojují o účast v semifinále a Svitavští jim to znepříjemnili. Prohráli rozdílem 14 bodů, ale výkon byl solidní.

(sab, rh)