Tato nejvyšší nemistrovská domácí soutěž nabízí konfrontaci se silnými soupeři a o zanechání výrazné stopy se v ní snaží i svitavští zástupci.

Starší žáci zamířili do Hradce Králové, kde je čekala složitá úloha – pokusit se udržet příslušnost ke druhé výkonnostní osmičce. Snažili se, bojovali o každý míč, jenže štěstí se k nim úplně otočilo zády.

Svitavy po výhrách nad Znojmem 2:0, Libercem 2:0 a Dansportem Praha 2:1 a porážkách s Hradcem Králové 0:2, Prosekem Praha 0:2, Zlínem 0:2 a Českými Budějovicemi 0:2 obsadili v pořadí skupiny sedmé místo a to znamená sestup do třetí osmičky pro další kolo poháru.

Přitom od šestého postu, který by na udržení stačil, dělil mladé volejbalisty pouze horší poměr setů ve srovnání se šťastnějším Znojmem. Přes neúspěch se tým předvedl ve velmi dobrém herním světle.

Svitavské starší žákyně bojovaly v severomoravském Bílovci rovněž ve druhé osmičce a dařilo se jim tam lépe než jejich oddílovým kolegům.

Tři vítězství (Plzeň 2:0, Znojmo 2:0 a Ostrava 2:0) jim zajistila šestou pozici a tím pádem setrvání ve druhé osmičce. Kromě těchto zápasů podlehly České Třebové, Bílovci, SK Hlincovka a Sokolovu shodně 0:2 na sety.

Svoje zastoupení měl mezi žákyněmi i Spartak Polička. Tamní hráčky bojovaly ve třetí pohárové osmičce a zásluhou vítězství 2:0 nad Táborem a třísetové porážce 1:2 se Slavií Hradec Králové obsadily ve své skupině výsledné sedmé místo.