Kvůli vládním opatřením byl šampionát v Praze-Běchovicích rozdělen do dvou dnů a na jeho startu se objevila řada závodníků z krajských oddílů.

TŘI VTEŘINY OD ZLATA

„O jasně nejlepší umístění z pardubických běžců si řekla žákyně Eliška Koletová. Tříkilometrovou trať terénem zvládlo dokončit celkem 68 starších žákyň a Eliška si počínala velmi dobře, do cíle doběhla v čase 11:25 min a v vybojovala stříbrnou medaili, když na vítězku ji chyběly pouhé tři vteřiny. Toto druhé místo je pro ni cenná zkušenost do příští sezony,“ sdělila místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.

Ve finiši mistrovského přespolního běhu nestačila Eliška Koletová pouze na Karolínu Jarošovou ze Slavie Praha.Zdroj: Hvězda Pardubice

Z dalších zajímavých výsledků dosažených reprezentanty Pardubického kraje vybíráme: muži vytrvalci: 9. Ladislav Kučera (Iscarex Česká Třebová), muži mílaři: 12. Adam Zenkl (AC Vysoké Mýto), dorostenci: 10. Dominik Vebr (Jiskra Ústí nad Orlicí), 14. Jan Šimůnek (Iscarex Česká Třebová), ženy: 8. Adéla Stránská (Iscarex Česká Třebová), juniorky: 11. Veronika Hynková (AC Pardubice), dorostenky: 4. Tereza Šedová (Jiskra Ústí nad Orlicí), 9. Vendula Stránská (Jiskra Ústí nad Orlicí), 10. Sára Viktorie Serbousková (Iscarex Česká Třebová), mladší žákyně: 7. Rozálie Vetchá (Iscarex Česká Třebová).

RYCHLEJŠÍ NEŽ TRENÉR

V Trnavě se v rámci slovenského šampionátu v chůzi na 50 kilometrů konalo i mistrovství ČR. Zástupcem pardubické Hvězdy tam byl Lukáš Gdula, který si vedl více než dobře a v konečném pořadí obsadil časem 3:57:22 hod. druhou pozici, když na vítězného Víta Hlaváče z Kladna ztratil necelou minutu. Oba chodci překonali národní rekord na padesátce na dráze, který držel od roku 1985 jejich trenér Ivo Piták. Výkon, jaký Gdula na Slovensku předvedl, zvyšuje jeho šance na účast na olympijských hrách v Tokiu. (yak, rh)