V sobotu se rozdělovaly krajské medaile v silniční časovce jednotlivců, jež se jela, stejně jako o den později hromadný závod, v okolí Boharyně u Hradce Králové jako společný přebor dvou krajů. V kategorii starších žáků našel Bureš přemožitele pouze v královéhradeckém Skálovi (vedoucí závodník českého poháru) a je přeborníkem před Kuběnkou a Schlegerem z Lanškrouna. Další poličští zástupci, kadet Jan Novák a junior Bronislav Mayer, skončili na konci pole.

„V neděli se závodilo na vcelku rovinatém okruhu za stálého deště a u starších žáků se zopakovalo pořadí z časovky. Vedoucí skupince sedmi závodníků odjel šest kilometrů před cílem suverén Skála, ostatním soupeřům nedal ve spurtu šanci Miroslav Bureš a stal se podruhé přeborníkem,“ uvedl trenér Miloš Mayer. Úspěch poličských barev potvrdil zlepšeným výkonem také Jan Novák v kadetech, když skončil na pěkném čtvrtém místě. Velkou smůlu si vybral Bronislav Mayer, který jel první závody po zranění nohy s ambicemi na závěrečný spurt, bohužel 200 metrů před cílem ho o jistou medaili připravil pád, při kterém se opětovně zranil a na několik týdnů je znovu mimo hru.
Úspěchy v terénu

Ani další členové SK Prima nezaháleli. Muži jeli v neděli další závod ze seriálu Moravského poháru v okolí Pastvinské přehrady na těžkém kopcovitém okruhu za nepříjemného deště. „Přestože pořadatelé závod zkrátili na 75 kilometrů, byl velmi náročný, o čemž svědčí roztrhané pole, které se začalo dělit hned na začátku. Do stíhání uprchlé čtveřice se vydala další skupina i s poličskými jezdci, peloton dojížděl v malých skupinkách,“ popisuje Mayer.
Výsledky – muži elite: 1. Chmel (Atrex – HP Karton), 2. Březina (BIKE Team Kaňkovský), 3. Hloušek (Atrex – HP Karton), 10. Vlček, 12. Groulíék (oba SK Prima Polička).

Dalších pěkných výsledků dosáhli poličští závodníci na horských kolech. Především to platí o Petru Vlčkovi, který startoval na podniku Horem Dolem Vysočina 2008 ve Žďáru nad Sázavou. Na startu se sešlo 175 bikerů, kteří absolvovali na ne moc náročné trati 50 km velmi rychlého závodu. Krátce po startu odjela čtyřčlenná skupinka, kterou později začala sjíždět skupina deseti soupeřů včetně Vlčka a o medaile se bojovalo do posledních metrů. Na „bednu“ nakonec chybělo sedm vteřin.

Výsledky: 1. Rad. Kyjovský (MTB Rajfrat) 1:58:10, 2. Příhoda (Chotěboř) 1:58:51, 3. Sládek (Rock Machine Cyklomax) 1:58:59, 4. P. Vlček (SK Prima Polička) 1:59:06.

Ondřej Semerád startoval na závodu Giro Trans Brdy, který se jel v těžkém terénu Brdských hřebenů. Na startu se sešlo 400 jezdců, které rozdělilo hned první stoupání. V celkovém pořadí dojel Semerád na 37. pozici, v kategorii 30 – 39 let byl patnáctý.