Na náročné trati se zde sešla slušná konkurence téměř osmdesáti cyklistů všech věkových kategorií od nejmenších dětí po veterány M50.

Všem domácím divákům, a nebylo jich kolem trati málo, udělal radost Miloš Mayer (SK Prima Polička). Vedoucí jezdec ČP masters právě v kategorii M50 jezdil od startu na čele a stále zvyšoval svůj náskok na druhého Jiřího Sedláčka (Jiří Team Ostrava). V cíli nechal největšího soupeře za sebou bezmála o dvě a půl minuty a znovu si tak pojistil průběžné vedení v klasifikaci. Na třetím místě dojel v Poličce Josef Mareček (SK Axiom Orbitt Žďár nad Sázavou).

Závody obohatila také účast slovenských závodníků, kteří výrazně promluvili do pořadí na předních pozicích. Dali o sobě vědět již v závodu juniorů, v němž zvítězil Ondrej Duchoň (Olympik Trnava).

Slušná konkurence se sešla i v kategorii elite. Suverénně ji vyhrál Lubomír Petruš (KC Hlinsko) před Viktorem Klosem (Jiří Team Ostrava). Souboj o třetí místo pro sebe rozhodl Josef Tomek z TJ Kolík Bohumín. Na osmé pozici dojel závod poličský Petr Vlček.

Kategorii elite ženy vyhrála Pavlína Maráčková (Jiří Team Ostrava) před druhou Romanou Daněčkovou (Loko Krnov) a třetí Kateřinou Pachovskou z Poličky. Hodnocení žen masters ovládla Dana Sokolovská (M.K.V. Sport Praha).

Kategorii masters M30 dominoval slovenský závodník Marek Kudláč (DEMA Racing Senica), jako druhý dojel vítěz z Prahy Pavel Gonda (KONA Cycling Point). Zatím suverénní Jiří Chyba z týmu Rubena Specialized se musel již podruhé sklonit před soupeři a obsadil třetí místo. Domácí závodník Ondřej Semerád dojel šestý a František Groulík desátý.

V kategorii M40 poté dominoval dosud vedoucí Ivo Kovařík (Jiří Team Ostrava), druhý dojel Libor Miškovský z Veloklub Kolín a třetí byl Pavel Balák (ACS Drak Vrbno).

Závod starších žáků vyhrál Michal Brázda z Favoritu Brno, ze stejného klubu byl i vítěz mezi kadety Jan Kovář.

I když počasí nebylo ideální, sešlo se početné pole startujících také v dětských závodech. Mezi těmi nejmenšími do čtyř let se na stupně vítězů postavili chlapci: 1. Jan Faltýnek (CUBE Polička), 2. Dušan Zahradníček (Polička), 3. Dominik Bažout (Ždírec) a děvčata: 1. Sabina Dvořáková (Trhonice), 2. Barbora Schafferová (Polička).

Kategorie 5 – 6 let – chlapci: 1. Adam Bažout (Ždírec), 2. Ondřej Pachovský (Polička), 3. Milan Pavlík (Polička), děvčata: 1. Bára Vltavská (Polička), 2. Anna Andrlíková (Cyklo Ski Klub Polička).

Kategorie 7 – 8 let – chlapci: 1. Jiří Šťastný (Telecí), 2. František Pešl (TJ Svitavy), děvčata: 1. Klára Bažoutová (Ždírec), 2. Eliška Holcová (Pomezí).

Kategorie 9 – 11 let – chlapci: 1. Filip Stehno (CK MTB Maraton Hlinsko), 2. Dan Holfeuer (KKL Hlinsko), 3. Ondřej Šťastný (Telecí). Děvčata: 1. Michaela Dvořáková (Trhonice), 2. Zuzana Šafářová (Polička), 3. Marie Andrlíková (Cyklo Ski Klub Polička).