Ostatním litomyšlským zástupcům se bohužel nominace nepovedla. Veronika Jandová, která se v minulých letech pravidelně mistrovství účastnila, tentokráte věnovala svoje úsilí školním povinnostem, takže o nominaci vůbec neusilovala.

Vzhledem k tomu, že nominovaná Anna Kašparová se ještě týž den měla účastnit finále první ligy družstev v kumite za Spartak Hradec Králové, padlo rozhodnutí, že vynechá soutěž kata a nebude tím blokovat místo jiné závodnici. Mělo to také výhodu, že díky absenci v kata nemusela vstávat tak časně.

Hladce do finále

Podle programu měla její kategorie přijít na řadu ve 14 hodin. Jak už to ale bývá na těchto velkých soutěžích zvykem, tak pořad nabral zpoždění a na řadu šla tedy o hodinu později.

„Hned ve svém prvním zápase Anička zúročila kvalitní přípravu a svojí soupeřce nedala nejmenší šanci. Zvítězila před vypršením časového limitu rozdílem osmi bodů. Druhý duel byl také jednoznačně v její režii a s přehledem vyhrála. Ve třetím narazila na svoji kamarádku z Trutnova, která ji na minulých závodech velmi těsně porazila, ale tady jí Anička nedala naději a znovu zvítězila. Díky tomu si zajistila místo ve finálovém zápase o titul mistryně republiky," popsal průběh turnaje Jiří Smékal, hlavní trenér oddílu karate TJ Jiskra.

Šťastnější soupeřka

Ve finále kategorie nad 54 kg na jeho svěřenkyni čekala Klára Halodová (Karate České Budějovice). „Zpočátku bylo vidět, že ze sebe obě závodnice mají velký respekt. První bod získala soupeřka. A i když se Anička velmi snažila, tak se rivalce povedlo patnáct sekund před koncem zápasu přidat i druhý bod. Aničce už se nepovedlo výsledek zvrátit a odjela domů se stříbrem," uvedl trenér Smékal.

I přes neúspěch ve finále se jednalo o úspěch, což potvrzují slova Jiřího Smékala. „Anička tady zúročila náročnou přípravu a obhájila tak druhé místo z loňského roku. Přestože skončila malý krůček od zlata, tak podala velmi dobrý výkon. Ale nejde jenom o ten titul, důležitější je cesta, kterou si prošla, aby mohla o titul bojovat. Chci poděkovat všem členům našeho oddílu, že dokázali v přípravě spolupracovat a v tréninku Aničce nic nedarovali."

Lenka Jůzová dvakrát na bedně

Dokonce dva cenné kovy si z ostravského mistrovství České republiky odvezla Lenka Jůzová (Karatedo Němčice). V kumite žen ve váhové kategorii do 61 kilogramů vybojovala třetí příčku. V soutěži kumite žen bez rozdílu hmotnosti potom svoje umístění ještě o stupínek vylepšila, když obsadila druhé místo za Lenkou Veithovou z Českých Budějovic.  (jsm, rh)