V Ostravě se odehrál již jedenáctý díl letošního seriálu českého poháru masters. Závodilo se znovu v areálu hornického muzea na Landeku.

Technická trať byla pokryta slabým popraškem sněhu, který náročnou trať ještě více ztěžoval. Ve všech kategoriích se sešel početný peloton závodníků a kvalitní konkurence, i díky účasti jezdců ze Slovenska a Polska.

V kategorii M50 neměl dosud suverénní Miloš Mayer z Poličky dobrý start, ale ještě během prvního okruhu se propracoval do vedení a neustále se pak svým pronásledovatelům vzdaloval. V závěrečném úseku měl ovšem defekt zadního kola, dojížděl po prázdné galusce a část trati musel běžet. Dostatečný náskok, který si vytvořil, mu však na uhájení prvenství stačil. Druhý dojel domácí Jiří Sedláček (Jiří Team Ostrava), třetí A. Misina (Bryksjuz Gosciecin, Pol.).

Start se příliš nevydařil ani Ondřeji Semerádovi z SK Prima Polička v kategorii M30. Výbornou jízdou se však propracoval dopředu a sváděl boj o třetí místo. Závod opět ovládl Jiří Chyba (Rubena Specialized), s nímž téměř půl závodu držel krok Ivo Hromádka (Biketeam Kola Kaňkovský) a dojel tak druhý. Třetí příčku vybojoval slovenský závodník Marek Kudláč (DEMA Racing Team Senica) před V. Mlynářem (ACS Drak Vrbno). Ondřej Semerád znovu potvrdil, že mu v této sezoně chybí trocha pověstného sportovního štěstíčka. V závěru ostravského klání nestačil na rychlejší soupeře a do cíle dojel pátý.

(kmo)