O minulém víkendu se konal v pořadí pátý a šestý závod letošního seriálu českého poháru Masters v cyklokrosu. Jeho dějišti byly tentokrát v sobotu Ostrov nad Ohří a o den později Chomutov.

První klání se uskutečnilo na pěkné, technické a travnaté trati, k jejíž náročnosti přispěl i noční mráz, po němž byl povolující povrch kluzký.

V kategorii M50 šel hned po startu do čela Karel Krejčí ze týmu Sweep Cycling Chomutov a brzy si vytvořil poměrně značný náskok, kterým nedával svým soupeřům příliš šancí. Ovšem po třetím z celkem osmi okruhů se mu začal přibližovat Miloš Mayer (SK Prima Polička). Další kolo oba absolvovali společně, na rovině pak Mayer svému soupeři nastoupil a odjel. V tomto pořadí také dojeli do cíle. Na třetím místě skončil J. Mandaus hájící barvy Rotor Bike Plzeň.

Kategorii M30 kraloval při neúčasti V. Mlynáře Jiří Chyba (Nutrend Specialized). Poličský zástupce Ondřej Semerád se v prvním kole dostal do hromadného pádu. Než se sebral a nasedl na kolo, bylo čelo závodu daleko pryč. Poté jezdil prakticky celou dobu čtvrtý a bojoval s jezdci z jiných kategorií, mimo jiné i s Miloslavem Kvasničkou, který ho ve finiši mazácky porazil.

Nedělní závod se jel v Chomutově na bývalém stadionu ploché dráhy, takže trasa byla převážně rovinatá se dvěma výběhy a také jednou technickou pasáží. Tato trať seděla domácímu Karlu Krejčímu, který také většinou udával tempo v kategorii M50. Miloš Mayer jezdil hned od začátku za vedoucí skupinou a vyčkával na chyby svých konkurentů, kteří postupně odpadávali.

Ve třetím okruhu Mayer zaútočil, šel do vedení a jel doslova na doraz. Odpadli další jezdci, ale Krejčí se držel v háku doslova jako klíště. V posledním kole nad výběhem pak šel do čela a v technické pasáži získal zhruba desetimetrový náskok. Domácí trasu měl dokonale najetou, takže minimální odstup udržel do cíle. Mayer na jeho nástup nestačil, rezignoval a hlídal si druhou pozici. Pro třetí příčku si dojel, stejně jako o den dříve, J. Mandaus (Rotor Bike Plzeň).

V kategorii M30 skvěle odstartoval Ondřej Semerád a v prvním kole táhl za sebou celý balík jezdců. Pak ale šel do čela J. Chyba, v pohodě všem odjel a zvítězil. Semerád nadále bojoval v čelní skupině, jenže upadl na schodech a ztratil několik sekund. V závěru jezdil třetí a tuto pozici si uhlídal.

Miloš Mayer má po šesti závodech na svém kontě čtyři vítězství a dvě druhá místa. Vede tak průběžné pořadí českého poháru a umístění bude hájit v dalších podnicích. Jeden z nich se pojede v sobotu 29. října v Liboháji v Poličce.

(kmo, rh)