Sobota 17.30: Basketbal Qanto Svitavy (5. místo, 24 body) – BC Kolín (1. místo, 31 bod).

Ne, svitavský basketbal nehodlá čekat, jestli mu záchranu v Mattoni NBL zajistí uvažované rozšíření naší nejvyšší soutěže. Právě naopak, vedení klubu dělá několik týdnů všechno pro to, aby si udržení zajistil přímo na hřišti.

Další důkaz? V posledním domácím zápase proti Brnu utrpěl po nešetrném a zbytečném faulu protihráče Maia zranění v obličeji Tomáš Teplý. Jeho absenci vyřešili ve Svitavách okamžitě a angažovali osmadvacetiletého amerického hráče Kenta Ravona George.

„Nebude pro něho jednoduché naskočit do týmu v závěru sezony, ale po zranění Teplého jsme museli urychleně vyřešit posílení kádru,“ zdůvodnil manažer Pavel Špaček na klubovém webu novou svitavskou akvizici.

Soupeř je favoritem, ale sebevědomí svitavských hráčů se posunulo o poznání výše. Dokládá to třeba Ladislav Horák. „Je to otevřený zápas, ve kterém máme šanci uspět.“

Kolín ale bude protivníkem daleko těžším, než byli minulý týden oslabení Moravané. Středočeši zahájili boje ve skupině A2 skvěle, když na domácí palubovce uštědřili Opavě stobodový příděl, a to není výsledek, nad kterým by se dalo jen tak mávnout rukou.

Kolín vyhrál i obě předešlá vzájemná střetnutí. Ve Svitavách to však byla dlouho vyrovnaná přetahovaná, kterou rozhodli černí Američané Jones a Smith. Odveta v Kolíně zastihla Svitavy v lednové krizi a tomu odpovídal průběh i výsledek. Nyní je však situace jiná a pokud nováček NBL udrží nasazenou laťku z utkání s Plzní a Brnem, není bez šancí.

Hraje se od půl šesté, rozhodčími jsou Petr Hruša z Hradce Králové, Václav Galajda z Klatov a Pavel Večeřa z Brna. Funkci komisaře utkání bude zastávat Josef Matějček z Mělníka.