Svitavský celek se po porážce v Opavě pokusí naladit zpátky na vítěznou vlnu na brněnské palubovce.

Skupina A2

SO 15.30: Basketball Brno (4. místo, 32 bodů) – Basketbal Qanto Svitavy (5. místo, 31 bod).

Utkání roku čeká na svitavské basketbalisty v moravské metropoli v prvním odvetném utkání nadstavbové skupiny.

Čtyři nejlepší týmy si zahrají předkolo play off, takže výchozí situace je jasně daná. V případě výhry Svitavy bodově dostihnou Brno a budou živit reálnou naději na překvapivou účast v předkole. Pokud by však v brněnské hale neuspěly, jednalo by se pravděpodobně o konec jejich šancí.

Jen tři dny mají přitom svěřenci Tomáše Pětivlase na to, aby se oklepali z nepovedeného vystoupení v Opavě. „Neudělali jsme tam téměř nic pro to, abychom v zápase uspěli. Soupeř byl ve všem lepší. My musíme v Brně podat kvalitnější výkon ve všech činnostech,“ burcuje trenér svůj tým.

Soupeř v nadstavbě ještě nezvítězil a snaží se zachránit sezonu všemi způsoby. Naposledy tím, že změnil domácí prostředí a pozval Svitavy do moderní sportovní haly ve Vodově ulici. S tím souvisí i změna začátku, hraje se od půl čtvrté.

Protože to do Brna není tak daleko, dá se očekávat početná účast svitavských fanoušků. I ti ušetří za vstupné, brněnský klub totiž pustí diváky na toto důležité utkání do hlediště zdarma!

Rozhodují Václav Lukeš z Plzně, Jan Karásek z Přeštic a Tomáš Holubek z Ostravy. Funkcí komisaře zápasu je pověřen Vilém Cígler z Rebešovic.

Ať už dopadne snažení Svitav o play off jakkoliv, jedna věc je zřejmá. Ve městě by se měla hrát Mattoni NBL i nadále, bez ohledu na konečné umístění. Vedení domácí federace totiž usoudilo, že cestou ke zkvalitnění českého basketbalu bude rozšíření NBL na 14 účastníků a pro příští ročník 2010/11 jej v tomto týdnu posvětilo.