Duel Svitav proti Plzni ovšem už nebude žádným duelem otloukánků. Ba naopak, zlepšené výkony obou týmů jim dávají šanci bojovat dokonce o předkolo play off, čemuž by ještě před několika týdny nikdo nevěřil. Ale je tomu tak.

Skupina A2

SO 18.00: Basketbal Qanto Svitavy (5. místo, 28 bodů) – BK Lokomotiva Interconex Plzeň (6. místo, 27 bodů).

Nováčkové soutěže se opět setkávají coby předposlední a poslední tým tabulky. Ale už rozhodně nepůjde o klání nějakých ustrašených souborů.

Vždyť Svitavy drží čtyřzápasovou šňůru výher, kterou prodloužily ve středu v Praze proti USK, kde zvítězily 66:64. „Není umění vyhrát, když se daří, ale tam to umění bylo. Ve čtvrtinách jsme dali 13, 14, 18 a 21 bodů, šestky jsme měli na 45 procentech,“ vrátil se k utkání na klubovém webu asistent trenéra Pavel Špaček. Když se k tomu přidá, že elitní střelec NBL Ladislav Horák nedal ani koš, vychází z toho, že podobně šťastný zápas se nemusí opakovat.

Plzeň navíc v týdnu zaujala výhrou nad Opavou po „divokém“ průběhu (poslední čtvrtina 22:7). Tentokrát bude ona v pozici týmu, který může překvapit. Očekávání domácích diváků je ale jasné.

Připomeňme, že oba předchozí vzájemné duely skončily přesně obráceně, než se čekalo. V tom prvním ve Svitavách byli domácí favority, ale tuto roli vůbec nezvládli a nečekaně podlehli. Naopak v únoru do Plzně necestovali s přehnanými ambicemi, ale vydařeným závěrem si zajistili vítězství, které zároveň nastartovalo úspěšnou sérii, která trvá dosud a má už čtyři díly. V dnešní bitvě se tedy může stát mnoho překvapivého.

Utkání začíná v 18 hodin. Rozhodovat je budou Petr Vrážel, Vlastimil Kurz (oba z Brna) a Petr Nejezchleb ze Žďáru nad Sázavou. Funkcí komisaře byl pověřen Pavel Šmíd z Hořic v Podkrkonoší.

Ještě dodejme, že velmi důležitá utkání čekají o tomto víkendu také na druholigové svitavské béčko. Ve Žďáru nad Sázavou (sobota od 18 hodin) a v Jihlavě proti celku BC Vysočina (neděle od 10.00) se bude rozhodovat o jejich setrvání ve druhé lize.