Hrát se bude i ve Svitavách a je to vůbec poprvé v této sezoně, kdy se nováček Mattoni NBL představí před domácím publikem ve všední den.

ST 18.30: Basketbal Qanto Svitavy (5. místo, 34 body) – USK Praha (3. místo, 36 bodů).

Svitavští basketbalisté stále sní svůj sen o účasti v předkole play off Mattoni NBL.

Před závěrečnými třemi zápasy však mají z tria uchazečů, mezi kterými se rozhodne, kdo v předkole doplní Opavu a Kolín, nejhorší pozici (USK Praha 36 bodů, Brno 35, Svitavy 34). Pouze poslední Plzeň je již mimo hru.

Právě celek USK Praha se ve středu večer představí ve sportovní hale Na Střelnici. Pro domácí se jedná o jedno z rozhodujících utkání celé sezony. Vítězství by jejich naděje výrazně posílilo, naopak v případě porážky by jim soupeř unikl do nedozírné dálky a zbývala by jen šance překonat Brno.

Tři svitavští hráči se o minulém víkendu zúčastnili zápasu All Star a jeden z nich to odnesl zraněním. „Pokus Ladislava Horáka o velmi náročný dunk se zavěšením na lokti bohužel jeho loket nevydržel. Snad bude ale do utkání v pořádku,“ uvedl na klubovém webu asistent trenéra a manažer týmu Pavel Špaček, že klíčový muž sestavy bude proti USK připraven.

Všechna tři předešlá vzájemná utkání nabídla vyrovnanou a dramatickou podívanou. V základní části se dvakrát radovali Pražané, ale v nadstavbě jim to Svitavští vrátili. Stejný cíl mají pro toto utkání, které by si žádný fanoušek neměl nechat ujít. Hraje se od půl sedmé, rozhodovat budou Petr Hruša z Hradce Králové, Ivor Matějek z Brna a Petr Nejezchleb ze Žďáru nad Sázavou, komisařem utkání je Karel Bruna z Pardubic.