Titul mistra světa si pohlídal Rakušan Matthias Walkner, který byl na trati v Teutschentalu druhý za vítězným českým motokrosařem Filipem Neugebauer. Ten si ovšem do této třídy jen odskočil a do klasifikace nemohl promluvit.

Pořadí na dalších pozicích ale bylo před posledním podnikem vyrovnané a čekal se tuhý boj. Ten se nakonec zúžil jen na dvojici Schmidinger –Michek, neboť Slovinec Gerčar zcela propadl a Pyrhönen, Irt ani Staufer nestartovali.

„Vyšel mi start do první jízdy a protože jsem věděl, že jezdec přede mnou nezasahuje do pořadí, hlídal jsem si druhou pozici. Trochu měale jezdecky svazovalo vědomí, že bych mohl v tom nejhorším případěskončit čtvrtý, a do druhé rozjížďky jsem odstartoval špatně. Dostal jsem se ale za záda Schmidingera, ten potom dělal všechno, abych ho nemohl předjet, ale po dvaadvaceti minutách se mi to povedlo," popsal Michek chvíle, které mu zajistily titul vicemistra světa.

A to přesto, že v prvním závodu sezony v Holandsku po závadách vůbec nebodoval.

„Tento víkend se mi určitě vryje do paměti. Všem, kteří při mněstáli, věřili mi a pomáhali, velice děkuji," dodal jezdec.

Další „Orioňák" Petr Bartoš si v MS vyjel osmé místo.

Mistrovství světa v motokrosu MX3 – 9. závod v Teutschentalu (Něm.) – celkové pořadí: 1. Neugebauer (ČR, Kawasaki) 50 bodů,2. Walkner (Rak., KTM) 42, 3. Michek (ČR, KTM) 40, 4. Schmidinger (Rak., Honda) 34, 5. Baudrexl (Něm., KTM) 33, 6. Bartoš (ČR, KTM) 27, 7. Lonka (Pol., Honda) 26.

Konečná klasifikace: 1. Walkner 337, 2. Michek 306, 3. Schmidinger 299, 4. Gerčar 277, 5. Pyrhönen (Fin., Honda) 230, 6. Irt (Slovin., Suzuki) 194, 7. Staufer (Rak., KTM) 185, 8. Bartoš 185, 9. Lonka 175.

O následujícím víkendu bude novopečený vicemistr světa společněs krajany Neugebauerem a Špičákem reprezentovat Českou republiku na Motokrosu národů v belgickém Lommelu. Následně ho ještě čekají vrcholy domácí sezony.

(rh, re)