První polovinu sezony uzavřel republikovýšampionát Buksa/ADOS motokros 2012 (mezinárodní mistrovství ČR pod Autoklubem ČR) v jihočeské Kaplici.

Na startu se bohužel dohromady nesešla ani stovka jezdců, přesto byly k vidění špičkové sportovní výkony.

O ty se postaral především boj v podání Martina Michka (Orion Litomyšl – RS Petrol Team) a Francouze Florenta Richiera ve kubatuře MX3.

Oba starty do ostrých rozjížděk se lépe povedly sympatickému Francouzi a díky tomu si mimo jiné odvezl dvojnásobnou prémii za holeshot.

Michek šel v první jízdě po ne zcela dobrém startu dopředu ažz osmého místa, ale během jednoho kola se mu už podařilo dostat se za Richiera.

Po deseti minutách jízdy se mu ho povedlo i předjet, jenže soupeř se nevzdal, držel se za zády Michka a ke konci závodu dokázal úspěšnězaútočil.

Ve druhé jízdě měl zástupce litomyšlského týmu technický problém se spojkou a tak si dojel opět pro druhé místo, aniž by rychlého Francouze nějak bezprostředně ohrozil.

O celkové třetí místo se intenzivně bojovalo za jejich zády. V první jízdě si vyjel třetí příčku Petr Michalec, který si vybojoval nutný náskok před Votroubkem a Kadlečkem.

Ve druhé rundě se konečně dostal ke slovu i Petr Bartoš z Orionu, jenž měl nezvykle potíže už v kvalifikaci, ale poté i v první jízdě.V té druhé však dojel za Michkem a Richierem třetí právě on a nadále se tak hřeje na druhém místě celkové klasifikace MMČR. V Kaplici byl třetí Petr Michalec.

V početně žalostně obsazené třídě MX2 bodoval téměř každý, kdo dojel do cíle. Zvítězil Slovák Tomáš Šimko před Maďary Hugyeczem a Szvobodou. Lídr šampionátu Marek Sukup si vyjel čtvrtou pozici. Veteránům vládl Miroslav Kučírek.

Buksa/ADOS Motokros 2012 – třída MX3 – 4. závod v Kaplici: 1. Richier (Osička MX Team, Kawasaki) 50 bodů, 2. Michek (Orion Litomyšl – RS Petrol Team) 44, 3. Michalec (UFO Racing Team, Honda) 34, 4. Kadleček (KRTZ IV v AČR, Kawasaki) 34, 5. Bartoš (Orion Litomyšl –RS Petrol Team, KTM) 31.

Průběžné pořadí: 1. Michek 162, 2. Bartoš 142, 3. Michalec 112, 4. Votroubek 107, 5. Kadleček 102.

(rh, ez)