V Petrovicích u Karviné se opět ve výborném světle ukázali jezdci litomyšlského Orionu. Připsali si dvě prvenství a nebýt smůly Petra Bartoše, stáli by na „bedně“ všichni.

Králem petrovického podniku byl Martin Michek jedoucí na KTM. Kubaturu MX3–Open opanoval s jasnou převahou. „Bylo to rozdílem třídy,“ chválil si manažer Petr Kovář.

Hned v ranní kvalifikaci zajel nejrychlejší čas a všem ukázal, že nebude k poražení. V samotném závodu se mu tentokrát dařily i starty. V první rozjížďce zaútočil ve třetím kole na Maďara Németha, rychle mu ujel a v cíli už měl náskok propastných třiceti sekund.

Rovněž Petr Bartoš se dostal před maďarského konkurenta a vypadalo to na „double“ pro Orion. „Jenomže čtyři okruhy před cílem najednou nepřijel. Nevěděli jsme, co se stalo, až pak jsme zjistili, že prorazil přední pneumatiku. To je velká škoda, protože 22 bodů mu bude chybět. V depu byl hodně naštvaný,“ lituje manažer.

Na druhý pokus to ale Orionu s dvojitým zásahem vyšlo. „Od startu vylétl nejlépe Michek, za ním Bartoš a nasadili opravdu skvělé tempo, kterému stačil jen chvíli Németh,“ uvedl Kovář. V tomto pořadí také projeli cílem.

Michek vyhrál stylem „start – cíl“, Bartoš si alespoň trochu spravil náladu. Na celkové třetí místo se nakonec protlačil úřadující mistr republiky Jiří Čepelák.

Triumf pro litomyšlské barvy vybojoval podle předpokladů i Jan Mrázek ve třídě Veteran. Zazávodil si ale více, než je zvykem, neboť v první jízdě spadl a z posledního místa se prokousal na druhé. Následující jízdu poté jasně vyhrál.

Ve slabší třídě MX2 se z prvenství radoval Josef Kulhavý.

Český šampionát bude pokračovat 3. července na trati v Holicích.

Výsledky z Petrovic – MX3–Open: 1. Michek (KTM, Orion Litomyšl – RS Petrol) 50, 2. Németh (KTM, LR Cosmetic) 42, 3. Čepelák (Yamaha, Osička MX Team) 36. MČR: 1. Michek 95, 2. Németh 89, 3. Čepelák 73, 5. Bartoš 58.

MX2: 1. Kulhavý (Suzuki, KRTZ v AČR) 47, 2. Špičák (Kawasaki, Brumla Racing Team) 42, 3. Šimko (KTM, LR Cosmetic) 38. MČR: 1. Kulhavý 85, 2. Šimko 74, 3. Špičák 74.

Veteran: 1. Mrázek (KTM, Orion Litomyšl – RS Petrol Team) 47, 2. Skalka (Honda, SMK Klášterec) 45, 3. Duchoň (Suzuki, KRTZ v AČR) 42. MČR: 1. Mrázek 97, 2. Skalka 79, 3. Heinrich (TM, MCF.CZ Racing Team) 62.

(rh, kov)