Poslední zářijový víkend patřil na Autodromu ve Vysokém Mýtě motokárám. Sedmým závodem se zde uzavíral český šampionát a tak se naskytla poslední možnost pro nejlepší závodníky republiky, aby si ještě připsali body do celkového hodnocení letošního ročníku.

Na téměř domácí trati startovali také jezdci Orion Racing Teamu z Litomyšle. V kategorii Kadet nastoupil Marek Boris Machulda a přestože v této třídě bojuje letos premiérově, nevedl si vůbec špatně. Od začátku sezony se jeho výkony neustále zlepšovaly v posledním závodu ve Vysokém Mýtě již dokonce zvítězil! V celkovém hodnocení mistrovství ČR 2011 obsadil čtvrté místo.

V nejvýkonnější motokárové třídě KZ2 startoval Martin Doubek. Při neúčasti stájového kolegy Patrika Hájka, který se soustředil pouze na starty v zahraničí, převzal Doubek roli týmové jedničky pro domácí mistrovství.

Ve druhé polovině šampionátu se mu dařilo držet tempo s nejrychlejšími jezdci a tak v závěru seriálu sváděl boj o konečné třetí místo. Jeho skvělý výkon v posledním podniku ve Vysokém Mýtě byl sice poznamenán penalizací vinou předčasného startu, ale i přesto se mu podařilo udržet bodový odstup na další soupeře a vybojoval si bronzovou medaili v klasifikaci mistrovství republiky.

MČR v kartingu – kategorie KZ2 – konečné výsledky: 1. Jan Midrla (Joka Kart Team) 271 bodů, 2. Adam Janouš (Praga Sumakoteam) 257, 3. Martin Doubek (Orion Litomyšl) 182.

Kadet: 1. Karel Simon (Kart CZ) 261, 2. Tomáš Korený (Korený Racing s.r.o) 241, 3. Dominik Javůrek (Spirit Racing s.r.o.) 228, 4. Marek Boris Machulda (Orion Litomyšl) 184.