Po vítězné květnové kvalifikaci v Sosnové tady startoval i MARTIN DOUBEK, pilot Orionu Litomyšl, jemuž se dostalo cti bojovat v barvách továrního týmu Tony Kart Junior RT.

Již před startem se musel vyrovnávat s několika handicapy. Teplota vystoupila až na 39 stupňů, trať byla ještě o devět stupínků teplejší. „Okruh měří 1700 metrů, je hodně těžký a rychlý. Jízda vyžaduje absolutní přesnost, každá chybička se hned projeví na čase,“ uvedl manažer Martin Slavík.

Doubek měl špatný měřený trénink a zařadil se až do páté desítky ze 77 startujících. V kvalifikačních závodech to již bylo lepší. I když startoval ze zadních pozic, dvakrát dojel dvanáctý a jako jediný Čech se probojoval do finále. „Dle našeho názoru se to hned tak někomu dalšímu z našich končin nepodaří,“ míní manažer.

Do finále startoval Martin z 26. místa a dostal se pouze do třetí zatáčky, kde ho soupeři „převálcovali“ a on se zdemolovanou motokárou ze závodu odstoupil. „Před finálovou jízdou jsme dali techniku do provozuschopného stavu, ale Martinovi se nedařilo o moc lépe,“ pokračuje Slavík. Sice se probíjel vpřed, jenže ve třetím kole ho jeden ze soupeřů poslal opět mimo trať a bylo po nadějích.

„Celkový výsledek není úplně podle očekávání, ale zkušenosti z extrémních podmínek a v plně profesionálním týmu se v budoucnu budou hodit,“ dodal Slavík.

(rh, ms)