Právě tento seriál je považován za jeden z nejkvalitnějších na světě. Z tohoto důvodu se jej zúčastňují všichni přední výrobci motokárových podvozků a motorů, a to ve formě zastoupení továrních týmů.

Na startu v Itálii nechybělo ani české reprezentační družstvo. Jezdci bojují v závodech v dresech svých mateřských týmů a nejinak tomu bylo i u těch českých. Skvělých výsledků dosáhli zástupci Orion Racing Teamu z Litomyšle.

Dvojice Patrik Hájek a Martin Doubek startující v Sarnu v litomyšlských barvách a s technikou Tony Kart/Vortex ukázala, že je na letošní sezonu skvěle připravena a že její dobrá umístění z prvních dvou podniků roku nebyla náhodná.

Patrik Hájek se představil v nejvyšší kategorii KZ1 a Martin Doubek startoval v kategorii KZ2. V rámci víkendového závodu se jela dvě samostatná finále, jejichž výsledky se pak započítávaly do celkového pořadí WSK Euro Series.

V kategorii KZ1 obsadil Patrik Hájek v úvodní finálové jízdě v silné konkurenci skvělé páté místo. Ve druhém finále měl Patrik hned po startu nepříjemnou kolizi, která ho odsunula mezi poslední jezdce. Následovala rychlá stíhací jízda, díky níž se prokousával dopředu. Nevyhnul se ale dalším dvěma kolizím, které celou situaci ještě zkomplikovaly. Přesto se Patriku Hájkovi podařilo ve druhém finále vybojovat devátou pozici a v seriálu mu patří šestá příčka.

V kategorii KZ2 si výborně vedl i Martin Doubek. V prvním finále dojel pátý a ve druhém se dokonce probojoval až na stupně vítězů, když obsadil fantastické třetí místo. V průběžné klasifikaci je pátý.

Na tomto vynikajícím výsledku má také svůj velký podíl dobrá týmová režie, velmi kvalitní práce všech mechaniků v týmu a skvěle fungující závodní technika značky Tony Kart/Vortex. Orion Racing Team rozhodně české reprezentaci ostudu neudělal.

Pěkný výsledek v Sarnu zajel ještě další český jezdec Libor Toman, který startuje v režii jednoho italského týmu a ve druhém finále dojel do cíle druhý v kategorii KF1.

Pro jezdce Orion Racing Teamu to bylo třetí letošní vystoupení na mezinárodní scéně. Prozatím se jim velmi dařilo a ze všech závodů si přivezli pěkné úspěchy. Orion si tak získává v mezinárodním kartingu uznání. V letošní sezoně čeká na Orion ještě hodně náročných startů a tréninků, které může absolvovat jenom díky podpoře partnerů.

Přáním celého litomyšlského týmu je, aby se tato náročná příprava zúročila na letošním evropském šampionátu v německém Wackersdorfu.
Z výsledků – KZ1: 1. Dreezen (Bel.), 2. Thonon (Bel.), 3. Ardigo (It.), 6. Hájek (ČR, Orion Racing Team Litomyšl).

KZ2: 1. Van De Burgt (Niz.), 2. Torsellini (It.), 3. Johansson (Švéd.), 5. Doubek (ČR, Orion Racing Team Litomyšl).

WSK Euro Series má ještě tři další zastavení, a to v dubnu v portugalském Portimau, v červnu opět v Itálii na trati La Conca a na závěr v červenci v horkém Španělsku, kde je na pořadu finále tohoto seriálu na okruhu v Zueře.

(vo, rh)