Zejména doma se pravidelně rozhodují v závěrečné sérii dvouher a výjimkou nebylo ani minulé dvojutkání s krajskými rivaly. Hráči Jiskry strávili u stolů znovu několik hodin, ale mohli být spokojeni, protože pětibodový zisk jim výrazně přiblížuje jistotu záchrany.

Litomyšl – Loko Pce 10:7
Body: Táborský 3,5, Špinar 2,5, Šesták 2,5, Křepelka 1,5.

Často se už prokázalo, jaký význam mají ve vyrovnaných zápasech čtyřhry, a protože v tomto případě skončily obě domácím vítězstvím 3:1, byla cesta za konečným úspěchem nastartována zdařile. A tento získaný náskok domácí udrželi, každý z nich dokázal i v singlech aspoň jednou uspět.

Kritické chvíle nastaly po druhé sérii dvouher (5:5), ve třetí Jiskra rozhodla ve svůj prospěch. Klíčová byla pětisetová výhra Táborského nad Bělohlavem. Domácí jednička sice v závěru podlehla pardubickému veteránovi Hájkovi, ale to už výsledek neohrozilo.

Litomyšl – Ústí nad Orl. 9:9
Body: Táborský 3,5, Šesták 2,5, Křepelka 2, Špinar 1.

S tradičním sokem se většinou jedná o napínavé souboje a znovu se to potvrdilo. Hráči se dobře znají a těžko se překvapují. Debly si rozdělili a v dalším průběhu se střídali ve vedení. Po třetí sérii singlů to už vypadalo na výhru Jiskry, celá totiž připadla na její stranu, vytáhl se Křepelka pětisetovou výhrou s Hodasem.


Ani nadějný stav 8:6 však nestačil. Hosté srovnali, když Šestáka hodně mrzela porážka od Nastoupila v pěti sadách. Výhru mohl zajistit buď Špinar, nebo Křepelka, jenže ani jednomu se závěrečné vystoupení ani trochu nepovedlo a proti Janákovi resp. Čopianovi neuhráli set. Kvalitní utkání tak skončilo smírně.


3. liga po 16. kole: 1. Tišnov (40), 2. Slavkov (37), 3. Znojmo (35), 4. MS Brno C (34), 5. Jičín (31), 6. Telč (28), 7. Litomyšl (28), 8. Ústí (28), 9. Vracov (27), 10. Loko Pardubice (27), 11. Rtyně (21), 12. Sokol Brno (20).
Protože ze soutěže sestupují jen dva poslední celky, které už bodově výrazně ztrácejí, jeví se šance na záchranu jako velmi reálné. Pokud nedojde k ničemu nepředpokládanému, měla by si Jiskra třetiligovou příslušnost ve zbytku sezony s jistotou udržet.