A to už vzhledem ke konkurenci, jaká se sešla. Společně s TC Litomyšl o medaile bojovali opravdu zvučené týmy: TK Sparta Praha, LTC Slovan Kladno, LTC Tábor 1903, LTK Liberec, TK Agrofert Prostějov, TK Precheza Přerov a TC Brno.

Svoji pouť na mistrovství litomyšlští minitenisté odstartovali podle losu s TK Precheza Přerov (tento celek se nakonec probojoval do finále a skončil na druhém místě). Bod pro Litomyšl získal Benjamín Zavřel krásnou hrou ve třech sadách 10:6, 7:10 a 10:7. Tři sady hrály také Gabriela Vomáčková, Rozálie Junová a Tereza Gerčáková, bohužel tady bodíky utekly. Utkání skončilo výsledkem 1:7.

Druhý souboj s LTC Slovan Kladno se odehrál ve skupině o 5. – 8. místo. První bod svým výkonem přinesla Gabriela Vomáčková ve třech sadách 10:8, 5:10 a 10:9, o druhý se postaral Benjamín Zavřel 10:7, 10:7. Celkově zápas skončil prohrou 2:6, když ostatní litomyšlští hráči prohráli s velmi těsnými výsledky.

O konečnou sedmou příčku se Litomyšl utkala s LTK Liberec. Jednotlivé duely byly velmi vyrovnané s konečným smírným výsledkem 4:4. Body uhráli Edita Jánišová, Rozálie Junová, Benjamín Zavřel a Gabriela Vomáčková. Rozhodl jediný set ve prospěch Liberce a Litomyšl si odvážela z mistrovství ČR i tak vynikající osmé místo.

Celkové pořadí MČR: 1. Prostějov, 2. Přerov, 3. Sparta Praha, 4. Brno, 5. Tábor, 6. Kladno, 7. Liberec, 8. Litomyšl.

„Poděkování patří malým minitenistům Editce Jánišové, Gabče Vomáčkové, Rózince Junové, Benjaminu Zavřelovi a Terezce Gerčákové za neskutečné výkony a bojovnost na mistrovství. Také Tobíkovi Hegerovi, který se sice neúčastnil ze zdravotních důvodů, ale i přesto patří do úspěšného týmu. Dále děkujeme všem rodičům, kteří fandili a zajistili tak skvělé zázemí a atmosféru pro tým. V neposlední řadě děkujeme klubu TC Litomyšl za věcné dary, trenérům za  přípravu a podporu na šampionátu,“ uvedla za TC Litomyšl Gabriela Zavřelová.