Ve sportovním areálu v Nedošíně se opět sešli vyznavači plavání, jízdy na kole a běhu, aby svedli boj s vlastní pohodlností i s náročnou tratí.

Tím nejlepším byl tentokrát Josef Šutera z Poličky. Ten sice lehce ztratil na 1200 metrech plavání ve Velkém Košíři, ale v průběhu padesátikilometrové cyklistické části v okolí Litomyšle začal ze svého manka ukrajovat. V závěrečném běhu pak svoje soupeře deklasoval, když je na deseti kilometrech nechal daleko za sebou. Druhý skončil celkově Jan Jarinkovič z Rokytna, který na vítěze ztratil více než pět minut a další tři minuty zpět zůstal třetí domácí Miroslav Hájek.

Vítězný Josef Šutera zvládl trasu v čase 2:21:12 hod. Ženy závodily na polovičních tratích a nejrychlejší byla Lenka Hájková z Litomyšle. V cíli se objevila v čase 1:46:37 hod.