Litomyšl – Pardubičky 69:49

Body: Kubešová 21, M. Vacková 14, Kopecká 14, I. Vacková 10, Macková 4, Jílková 2, Kvapilová 2, Patočková 2.

Hostující celek přijel v hodně oslabené sestavě pouze se sedmi hráčkami. I proto se od první minuty začala projevovat převaha Litomyšle. Z kvalitní obrany se nabízela možnost snadných košů z rychlých protiútoků. Ani z postupného útoku nezůstávala Jiskra pozadu, náskok tedy narostl až na 13 bodů.

Ve druhé čtvrtině, jež byla několikrát přerušena pro výpadek proudu, přišlo polevení a laciné body pro hosty. „Ve třetí čtvrtině jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila v úvodu, zvýšili až na rozdíl 30 bodů a zbytek zápasu dohrály vesměs dorostenky. Pozitivní bylo, že se do střelecké listiny zapsalo všech osm hráček,“ hodnotil trenér Martin Šorf.

Litomyšl – SŠB Pce B 84:71

Body: M. Vacková 24, Iva Vacková 21, Kopecká 16, Macková 9, Kubešová 8, Jílková 6.

Druhý soupeř byl kvalitnější, rychlejší a lépe střílející. „V první čtvrtině se tým nemohl dostat do tempa, především v obraně měl velké problémy s nájezdy pod koš i střelbou z pole, i v útoku tahal za kratší konec,“ uvedl trenér Šorf. Toho důsledkem bylo desetibodové vedení hostů, pak se však domácí ženy dokázaly zkoncentrovat, přitvrdily v obraně, začalo se dařit M. a I. Vackovým a v poločase už vedla Litomyšl, byť pouze o jediný bod (39:38).

Náskok Jiskry posléze narostl na 11 bodů, ale rozhodnuto nebylo, pardubické basketbalistky nesložily zbraně a korigovaly až na 71:68 tři minuty před koncem. „V ten moment jsme ale opět zabrali v obraně, donutili protihráčky k chybám a ty po naší bodové šňůře 10:0 už neměly čas ani síly na zvrat. Podařilo se nám vstřelit naše bodové maximum v sezoně. Na poslední turnaj pojedeme potvrdit neporazitelnost v nadstavbě,“ doplnil Šorf.

Pořadí: 1. Jiskra Litomyšl (8 bodů), 2. SŠB Pardubice (6), 3. SK Pardubičky (4).

(mš, rh)