KP I. třída – muži

VK Litomyšl – VK Lanškroun 3:0 (12, 18, 18) a 3:0 (13, 14, 22). Vedoucí celek KP neměl s povinnými výhrami žádné problémy. Mladý tým hostů se sice prezentoval snaživým výkonem a občas zaujal dobrými zákroky v poli či vydařenými útoky, ale jinak na favorita v ničem nestačil.

Domácí hráli více méně na půl plynu a bohatě jim to stačilo, i když chyb a nepřesností bylo v jejich hře víc než dost. Do dramatičtější koncovky se však dostali pouze v posledním setu, i tu však zvládli a na palubovce za dva zápasy nestrávili ani celé dvě hodiny.

Do konce soutěže chybí osm utkání. Litomyšl hraje za 14 dnů relativně lehčí dvojutkání s Českou Třebovou, ale pak už přijde klíčový týden, který rozhodne o všem: nejprve cesta do Kerhartic a hned poté do Chocně. Tyto duely určí, jestli titul přeborníka kraje nezůstane jako vloni jenom snem.

Sestava: Kadlec, Menc, Vodehnal, R. Novotný, P. Jindra, Tuček, Fiala, Radimecký.

TJ Svitavy – Sokol Chrudim 3:2 (19, 17, –17, –21, 9) a 3:1 (21, –17, 19, 19). Hráčům ze Svitav se po novém roce začalo dařit. V prvním zápase se oklepali ze ztráty dvousetového vedení a tie break získali pro sebe. V odvetě poté zlomili odpor Chrudimi v koncovkách třetího a čtvrtého setu.

1. liga – juniorky

Sokol Dolní Újezd – Sokol Zbečník 3:0 (17, 19, 19) a 3:0 (11, 20, 22). Hráčky z Náchodska jsou čtvrté, takže se čekal vyrovnaný boj, pravý opak se ale ukázal být pravdou. Před zraky starosty obce J. Kladiva se dařilo zejména Novákové, jež hostům sázela jeden přímý bod z podání za druhým.

Sestava: Rožková, Nováková, Menšíková, M. Šplíchalová, Lopourová, I. Šplíchalová, Kabrhelová, J. Vanatová, Lorencová, G. Vanatová, Š. Vejrychová, Šimková. (rh, van, zr)

1. Hronov 18 2  55:13  38
2. Dolní Újezd 17 3  57:16  37
3. Zbečník 12 8  42:31  32
4. Šumperk 13 5  44:22  31
5. Pardubice  6 14 22:47  26
6. Jičín  7 11 27:35  25
7. Rychnov n. K. 4 16 19:52  24