Zatímco áčko mužů si na svůj druholigový start ještě počká, tak junioři, kteří postoupili do celostátní ligy, a béčko dospělých mají za sebou první zápasy.

LIGA JUNIOŘI

Sokol Šlapanice – Kakiš Svitavy 97:54 (57:28)

Body: Kvapil 17, Novotný 12, Kačenga 9, Weis 8, Alexa 5, Leischner 2, Langer 1.

„Osmnáctka“ odcestovala k úvodnímu dvojutkání v oslabené sestavě bez šesti nemocných hráčů, což se na průběhu hry podepsalo. „Zcela jsme pokazili úvod a tím byl dán ráz celému utkání. Domácí v něm byli jednoznačně lepší a naše hráče neustále přehrávali,“ řekl trenér Dušan Sabol.

SBK Valašské Meziříčí – Kakiš Svitavy 61:47 (35:22)

Body Svitav: Novotný 10, Kačenga 10, Leischner 8, Alexa 8, Kvapil 6, Weis 5.

Ani do druhého zápasu nevstoupili hosté dobře a pustili soupeře do patnáctibodového vedení. To se jim sice postupně podařilo snížit, ne ovšem úplně zlikvidovat. „Domácím jsme vítězství sami darovali,“ poznamenal kouč Sabol. „Velice dobrou obranou jsme dotáhli ztrátu na devět bodů, ale sérií neproměněných nájezdů, kdy hráči postupovali sami na koš, jsme se o naděje připravili. Přitom soupeř byl v těchto momentech naprosto bezradný,“ litoval svitavský trenér.

VÝCHODOČESKÁ LIGA – MUŽI

Sokol Česká Třebová B – Basketbal Qanto Svitavy B 69:91

Body Svitav: Sedlák 17, Havránek 16, Fröhde 14, Sabol 13, Svoboda 10, L. Harašta 6, Tomšíček 5, Kredvík 5, Sobola 3, Špaček 2.

Stejně jako před rokem se rezerva ve svém prvním duelu představila na palubovce v České Třebové. Od začátku se více dařilo hostům a poločasové vedení rozdílem dvaceti bodů dovolilo trenérovi střídat po přestávce „hokejově“ celé pětice. „Příležitost dostali všichni hráči a nezklamali. Jde o první výhru béčka ve Třebové,“ dodal Sabol.

(rh, sab)