Další díl cyklistického seriálu Cykloman 2015 nabídl třebovským občanům možnost vidět „svoje koně" přímo v ulicích. Městské cross country přineslo jako obvykle dramatickou jízdu ze schodů, výjezd na Křížový vrch, řadu „singl treků" i těžkých sjezdů, dokonce i sprinterské pasáže.

Na startu se sjelo 55 bikerů ze širokého regionu dychtících získat body do soutěže o nejlepšího třebovského cyklistu roku 2015.

Extřebovák Zdeněk Orner ze Zlína vyjádřil spokojenost s návratem do města: „Připadalo mi to jako městské horské kritérium. Přes Křížák je cesta vydlážděná, takže do pedálů se pěkně dupalo." Závod byl dimenzován na hodinu a jedno kolo. Pouze čtyři jezdci stihli pět kol do hodiny (nejlepší trojice M1 a Rotter) a museli tedy 1,5 kilometru navíc. Výsledný čas se u závodníků lišil podle vzdálenosti.

Vývoj situace na trati nebyl zvláště překvapivý. Od startu se na čele usadil pozdější vítěz Petr Liebich ze Žamberka dlouhodobě pronásledovaný, ale nedostižený, domácí dvojicí Rotter – Schön. Rovněž na dalších místech do TOP 10 byla situace stabilizovaná a víceméně neměnná: Faltýnek, Orálek, Kadidlo, Boháček, Štěpař, Doležel, Orner, resp. řada tradičních a zkušených účastníků závodu.

V cíli se poté jezdci podělili se svými postřehy, jež dokládají zdařilý ráz populární třebovské akce. „O den dříve jsem absolvoval maratón v Žamberku. Tady jsem jel, kolik jsem musel. Stačilo to, třebaže konkurenti byli více než zdatní a závod velice rychlý,"sdělil vítěz Liebich, který druhému v pořadí nadělil slušnou porci vteřin.

I přes několik technických problémů se závod organizátorům povedl, a to včetně přidruženého dětského Cyklománka. Dalším podnikem zařazeným do populárního seriálu je orientační závod dvojic (BACH) a ten je na pořadu 27. června.

Z výsledků závodu

Absolutní pořadí: 1. Petr Liebich (SK Žamberk) 1:09:43 hod., 2. Michal Rotter (CK Slovan Moravská Třebová) 1:11:00, 3. Martin Schön (CK Slovan Moravská Třebová) 1:11:34, 4. Jan Boháček 1:11:53, 5. Jan Faltýnek (Cube – Cyklo Faltýnek) 1:00:31, 6. Dušan Orálek (SC Mirva Svitavy) 1:00:32, 7. Josef Vopařil 1:01:05, 8. Jiří Kadidlo (CK Slovan Moravská Třebová) 1:01:05, 9. Josef Doležel (CK Slovan Moravská Třebová) 1:02:56, 10. Petr Štěpař (Čerti Kunčina) 1:03:41.

Výsledky podle kategorií: M1: 1. Petr Liebich, 2. Martin Schön, 3. Jan Boháček.

M2: 1. Michal Rotter, 2. Jan Faltýnek, 3. Dušan Orálek.

M3: 1. Josef Doležel, 2. Petr Štěpař, 3. Karel Antl (Čerti Kunčina).

M4: 1. Zdeněk Orner (Zlín), 2. Stanislav Petraš (Cyklo Profi Holice), 3. František Pustina (Čerti Kunčina).

J: 1. Václav Dopita, 2. Filip Smékal, 3. Dominik (všichni Moravská Třebová).

Z1: 1. Eliška Bílková (CK Slovan Moravská Třebová), 2. Ladislava Třasáková (Cyklo Profi Holice).

Z2: 1. Kateřina Truhlářová (CK Slovan Moravská Třebová), 2. Bedřiška Schneiderová (Čerti Kunčina), 3. Dita Rolencová (CK Slovan Moravská Třebová).

ZJ: 1. Tereza Soukalová, 2. Eva Kostíková, 3. Aneta Kostíková (všechny Moravská Třebová). (mt)