Rezerva Přerova, jež po minulé sezoně odešla z ekonomických důvodů z 1. ligy, je s převahou na čele tabulky, přesto snaha poprat se o výsledek na svitavské straně nechyběla.

PVK Přerov B – TJ Svitavy 3:0 (20, 16, 21) a 3:0 (16, 12, 17)

Hostující celek začal s přílišným respektem a hned na počátku nabral bodovou ztrátu. Tu zlikvidoval zlepšenou obranou a povedenými útočnými akcemi (16:16). To však bylo pobídkou pro přerovské hráčky, ty okamžitě zlepšily bloky, přidaly několik tvrdých smečí a přestože svitavské polařky dělaly, co mohly, koncovka vyzněla jednoznačně.

„Druhý set zrežírovaly domácí volejbalistky od začátku do konce. Nejvyrovnanější byla třetí sada, ale v rozhodujících momentech nás soupeřky potrestaly za každou chybu, převyšovaly nás zejména v útoku,“ sdělila asistentka trenérky Marcela Sezemská.

Vstup od odvety zastihl Svitavačky v útlumu. „V prvním setu jsme ztratily devět bodů zkaženými servisy a špatným příjmem, to se pak těžko odolává,“ dokumentuje to trenérka. Podobné to bylo i v sadě druhé, až ve třetí byla hra vyrovnanější, jenže závěr znovu patřil domácímu družstvu.

„Nasazení a bojovnost nám rozhodně nemůže nikdo upřít. Hrály jsme dobře v obraně v poli, ale domácí hráčky nenechaly propadnout míč na palubovku, vybraly neskutečné balony. Soupeřky také získávaly důležité body v útoku a na blocích, vyhrály zaslouženě,“ řekla Marcela Sezemská. Vánoční a novoroční pauzu stráví Svitavy na deváté pozici.

Hrály: K. Bláhová, K. Sezemská, K. Vykydalová, O. Pachovská, M. Fröhdeová, M. Šařecová, J. Bláhová, V. Svobodová, R. Odvárková, L. Šimková a P. Němečková.

Další výsledky 2. ligy – 17. – 18. kolo: Litovel – Prostějov 3:1 a 0:3, Šumperk – Křenovice 0:3 a 1:3, Brno – Lanškroun 3:2 a 3:0. Utkání mezi Břeclaví a Frýdkem–Místkem nebyla dohrána, když v průběhu prvního zápasu zkolaboval domácí trenér Rudolf Baránek. Po zásahu záchranné služby byl duel ukončen a přeložen.

(ms, rh)