To bylo pobídkou také pro jezdce v barvách Orion Racing Teamu Litomyšl, aby si letos premiérově otestovali formu v dobré konkurenci.

Pozornost byla upřena především na silně obsazenou kubaturu MX Open. „Jonáš Nedvěd se v Maďarsku předvedl poprvé v závodu na nové motorce KTM 450 ccm a bral celkově čtvrtou pozici. Jeho kolega a zkušený harcovník Petr Bartoš byl šestý a všem soupeřům ukázal, jak se má startovat, když v obou jízdách získal holeshot,“ sdělil manažer Orionu Petr Kovář.

„Orioňáci“ mohli být s výsledky spokojeni (vpravo jsou Petr Bartoš, Jonáš Nedvěd a další z Čechů Dušan Drdaj).„Orioňáci“ mohli být s výsledky spokojeni (vpravo jsou Petr Bartoš, Jonáš Nedvěd a další z Čechů Dušan Drdaj).Zdroj: Pavel Horák

„Kluci si po závodu stěžovali na tvrdnutí rukou, ale to je pochopitelné, vždyť to pro ně bylo první letošní klání. Trénink před českým mistrovstvím se bude stupňovat. Uvidíme, kdy domácí seriál začne, zatím byl start odložen na červen,“ připomněl Kovář trvající nejistotu.

„Závody hodnotím pozitivně, byl to super trénink na sezonu. Zvykám si na velkou motorku a z tohoto pohledu bylo určitě fajn si vyzkoušet závodní tempo na čtyřiapadesátce,“ shrnul svoje maďarské dojmy Jonáš Nedvěd.

Závod vyhrál domácí Erik Hugyecz známý i z českých tratí.