Kdeže však jsou „podzimní sněhy,“ kdy v domácí hale své regionální rivalky s převahou porazily. Celek z Lanškrouna se totiž výrazně zlepšil, dostal se už na třetí místo v tabulce a svoji formu potvrdil i v prestižních vzájemných duelech.

VO TJ Lanškroun – TJ Svitavy 3:1 (23, 21, –20, 13) 3:2 (–21, 17, 21, –23, 6)

Po vyrovnaném úvodu prvního setu (9:9) se hostující volejbalistky nevyvarovaly nevynucených chyb a poprvé tak pustily soupeřky do výraznějšího vedení. To poté sice dotáhly a dokonce samy převzaly (19:22), jenže neudržely a v koncovce neubránily domácí smečařku Gottwaldovou, jež dvěma útoky z kůlu rozhodla.

Velmi podobný vývoj měla i druhá sada, a to až do stavu 18:18. „V závěru jsme sice výborně bránily, avšak nepřesné příjmy, po kterých jsme měly problém připravit útok, a také dvě esa znamenaly znovu ztrátu sady,“ popisuje asistentka trenérky Marcela Sezemská.
Nejlepší pasáží hry z pohledu Svitav byl set třetí, při skóre 19:13 v jejich prospěch to vypadalo na klidné dohrání. „Vlastními chybami jsme náskok ztratily, ale set přece jen sérií šesti bodů získaly,“ potvrzuje Sezemská, že vývoj byl jak na „houpačce“. Byla to ale poslední radost pro hosty, neboť ve čtvrtém dějství už měl Lanškroun zřetelně navrch.

V odvetě Svitavačky zlepšily příjem a to byl předpoklad k tomu, že se zápas začal vyvíjet slibněji. „Výpadek před koncovkou z 21:17 na 21:21 jsme si zavinily samy, ale vše se podařilo napravit. V dalších setech byl zase lepší Lanškroun, jehož hráčky, na rozdíl od nás, skládaly míče s jistotou hned z první rozehry,“ říká trenérka. Ve čtvrté sadě se ještě Svitavy vzchopily, rozložily svoji útočnou sílu na více hráček a vynutily si tie–break. „Do něj, bohužel, vletěl domácí celek jako tajfun. Dobře jsme příjímaly, ale v útoku pohořely. Brzy to bylo 5:0 a zkorigovat se nepovedlo, naopak soupeřky zvýšily,“ lituje Sezemská.

Hrály: P. Němečková, R. Jelínková, K. Bláhová, K. Vykydalová, K. Sezemská, R. Odvárková, M. Fröhdeová, O. Pachovská, A. Bartošová a poprvé na postu libera M. Šařecová.

V tabulce jsou Svitavy nyní sedmé, leč na deváté Křenovice mají náskok jediného bodu. A právě toto družstvo přivítají v sobotu. „Do konce sezony hrajeme už jen utkání z kategorie nejdůležitějších,“ ví dobře Marcela Sezemská.

(rh,ms)