Svitavské volejbalistky se v prolínací soutěži pokusí o záchranu ve druhé lize. Do téže soutěže se po minulém neúspěchu pokusí proniknout staronové krajské přebornice z Dolního Újezdu. Byla to tedy v regionu sezona úspěchů i neúspěchů.

2. liga ženy skupina B:

S jasným cílem vyhnout se posledním dvěma místům a tím pádem existenčním potížím vstupovaly do druholigové sezony svitavské hráčky. Nepodařilo se jej naplnit a pouze díky tomu, že v konečném pořadí měly nejvíce bodů ze všech týmů na devátých pozicích, dostanou ještě šanci zabojovat o setrvání ve druholigové společnosti v baráži proti krajským přeborníkům. Svitavačky se do problémů dostaly nevýraznými výkony v podzimní polovině. Nejlepší pasáž sehrály v lednových kolech, kdy mimo jiné získaly čtyři body na půdě nakonec druhého Liberce a po asi nejkvalitnějších výkonech sezony doma dvakrát smetly silný Žďár nad Sázavou. Ale nestačilo to, finišovaly také soupeřky a bodové manko na osmý celek zůstalo výrazné. Zátěž čtyřiadvaceti porážek bez bodového zisku byla až přílišná, na druhou stranu získané zkušenosti z těžkých střetnutí by Svitavy měly do kvalifikace zúročit.

Konečné pořadí: 1. Česká Třebová (86), 2. Liberec (75), 3. Havlíčkův Brod (67), 4. Červený Kostelec (62), 5. Žďár nad Sázavou (61), 6. Střešovice B (54), 7. Nymburk (53), 8. Bohemians Praha (47), 9. Svitavy (31), 10. Benešov (4).

Krajský přebor I. třídy muži:

Výsledkovým zklamáním skončila sezona v krajském přeboru pro litomyšlské volejbalisty. Tým, který byl zvyklý se pohybovat na předních pozicích, se nyní potácel ve spodní polovině tabulky a v celkovém účtování za sebou nechal pouze dva nejslabší celky z Letohradu a Hronova, což je nelichotivá vizitka. Není se ale čemu moc divit, protože neschopnost družstva dotáhnout do úspěšného konce nadějně rozehraná utkání byla po celý ročník zarážející. O čemž nejlépe vypovídá nevídaná bilance pětisetových zápasů. Jakmile došlo utkání do tie-breaku, bylo prostě s litomyšlskými muži zle, prohráli jedenáct (!) ze třinácti pátých setů a to je kuriozita napříč volejbalovými soutěži po celé republice. O jednu dvě pozice výše mohli skončit, pokud by jim tie-breaky vyšly lépe, nicméně horní polovina krajského přeboru posíleného o účastníky z Hradecka byla nečekaně vzdálená.

Konečné pořadí: 1. Lanškroun (83), 2. Rybník (76), 3. Červený Kostelec (71), 4. Hlinsko (70), 5. Hradec Králové B (70), 6. Kerhartice (53), 7. Sokol Pardubice (50), 8. Litomyšl (48), 9. Letohrad (13), 10. Hronov B (6).

Krajský přebor I. třídy ženy:

Tohle byla panečku jízda. Nejvyšší krajská soutěž volejbalistek se odehrála pod taktovkou hráček újezdského Sokola. Ale v jakém stylu! Obhájkyně titulu nedaly nikomu z ostatních týmů ani špetku jakékoli naděje, že by mohl myslet na jejich místo. Nechybělo moc a dosáhly by na sto bodů. Ze šestatřicet sehraných duelů odcházely z palubovky poraženy všehovšudy dvakrát a lednové nezdary v Chocni lze snad přičíst na vrub povánoční únavě, protože jinak to byla absolutní suverenita. Zmíněná Choceň skončila druhá, jenže mezi ní a Dolním Újezdem zeje dvacetibodová propast. A co kvalifikace? Před rokem v ní „Sokolky“ nepodávaly marné výkony, letos jsou o rok zkušenější, vědí lépe, do čeho jsou, bez šance by rozhodně být nemusely. Zmínit je potřeba také svitavské béčko, které sice obsadilo předposlední pozici, ale odvádělo bojovné výkony a připsalo si i několik cenných skalpů.

Kvalifikační turnaje o účast ve druhé lize žen se budou hrát o víkendu 21. a 22. dubna na doposud neurčených místech.

Konečné pořadí: 1. Dolní Újezd (98), 2. Choceň (78), 3. Lanškroun (77), 4. Letohrad (58), 5. Letovice (51), 6. Žichlínek (51), 7. USK Pardubice (43), 8. Sokol Pardubice (37), 9. Svitavy B (28), 10. Chvaletice (19).