Trať, kterou znal jezdec z loňského roku, kdy se mu podařilo vyhrát závod Mistrovství Evropy MX2, ho překvapila. „Letos se trať jela opačně a byla úplně překopaná, i tak se mi trať líbila. V sobotní celé kvalifikaci jsem měl první čas, bohužel jsem na konci dlouho vyčkával v depu a nestihl jsem zajet ještě lepší kolo, i tak z toho byla krásná čtvrtá pozice na startu,“ uvedl jezdec.

Start do první jízdy se Kulhavému povedl dobře. Naděje na dobré umístění však překazil pád Martina Žeravy, kterému se jezdec nedokázal vyhnout. „Nevěšel jsem hlavu, posbíral motorku a začal stahovat, chvíli mi trvalo, než jsem se do toho znovu dostal a v cíli z toho bylo 11. místo. Do druhé jízdy jsem šel s tím, že už nesmím udělat žádnou chybu a hlavně musím dobře odstartovat. To se mi povedlo, jenže se mi pod kola zakutálel Honza Zaremba a já musel zastavit a počkat,“ popisuje Kulhavý smolné úvody obou jízd.

Opětovnou stahovací jízdu z chvostu závodního pole zvládl jezdec tentokrát skvěle a závod dokončil na 7. pozici. „Opravdu mě mrzí ty starty, protože v tom prachu a neuvěřitelném horku toho zezadu moc vymyslet nešlo, i tak jsem sám sebe překvapil,“ konstatuje Josef Kulhavý. Celkové 8. místo je v 36členném startovním pořadí nejlepším českým umístěním. Další závod této třídy se pojede 21. – 22. srpna ve slovenském Sverepci.