Na poslední turnaj jednotlivců se nedostavil ani jeden hráč. Snad bylo na vině počasí, které v té době dosahovalo třiceti stupňů. I přesto kulečníková sezona nebyla nejhorší. Po úpravě turnajů, kdy z osmnácti se naplánovalo pouze deset, se s účastí pytel zrovna neroztrhnul, ale o to byly turnaje kvalitnější.

Hned zahajovací turnaj sezony byl největší, nejen účastí, ale i počtem zúčastněných zemí. Stalo se to již velkou tradicí seniorského turnaje Primátor Cup 2010, který se koná pod záštitou starosty města Litomyšle. Čtvrtý ročník, který se odehrál 22. až 23. srpna 2009, zvítězil Chorvat žijící v Praze Mario Marič. „Ve finále vyhrál nad Maďarem Mózesem Dénesem. Třetí skončil Ostravák Karel Žaludek a čtvrtou, nepopulární příčku, obsadil jeden z polských hráčů Marian Ostaszewski,“ řekl Jan Rychtařík.

Kromě dalších turnajů v poolu a karambolu je potřeba zmínit druhý největší a nejoblíbenější turnaj roku, a to O mistra Litomyšle. Ten se hraje, stejně jako Primátor Cup, v královské hře 9 ball. Vítězem se stal Marek Hajdovský, který reprezentuje pražské Billard centrum. Jako druhý skončil Daniel Kopecký z Lanškrouna a třetí místo patřilo litomyšlskému hráči Karlu Rambouskovi.

Fotografie a podrobnosti k turnaji najdete ZDE.

Dalším úspěšný počinem v letošní sezoně byly oblíbené ligy týmů. „V karambolu družstev v jarní sezoně byl nejúspěšnější tým Paseka KT před druhým Kutululů. Třetí skončil tým BC Třebová,“ dodal Rychtařík. V poolové disciplíně skončili první BC Sokol Tokyjo před T.B.C. a BC Bernard. Za zmínku stojí stále vyšší úroveň ligy a zhodnocení celé sezony, i přes malé účasti, se kvalita nedá odepřít.

Nová sezona začíná už čtvrtého září opět mezinárodním turnajem seniorů Primátor Cup.

(ik, jry)