Účast běžců ze Svitavska byla v letošním roce na tomto náročném závodu, jenž měří 13 kilometrů při převýšení 963 metrů, početně nečekaně slabá.

O zajímavý výsledek se postaral Jan Kubíček z Jiskry Litomyšl, když v nejnabitější kategorii muži A uzavřel nejlepší dvacítku časem 1:08:35. A to není rozhodně špatné umístění, vždyť na start tohoto prestižního klání se postavily více než dvě stovky vrchařů. Mezi nimi rovněž poličský veterán Miloslav Červ a ten byl v kategorii D v cíli devátý (1:33:30).

Závod vyhrál s převahou lyžařský reprezentant Jiří Magál v dresu pořádajícího Iscarexu Česká Třebová. Marně sice útočil na svůj traťový rekord, ale na vrcholu Králického Sněžníku byl v první v čase 57:29.