První závody měly naznačit rozdělení sil v českém sajdkárkrosu po dlouhé zimní přestávce.

Obhájci bronzových medailí z loňska Jaroslav Kříž a Milan Gažík (Condor Tranzit TIR Team) zahájili novou sezonu osmým místem. Na vině byly technické potíže s brzdou v první jízdě, dvojice musela do depa a klasifikována byla na 14. pozici. Druhá rozjížďka byla daleko povedenější. Kříž bojoval do konce o třetí místo s navrátilcem do seriálu a dalším březovským rodákem Miroslavem Knöttigem, který byl nakonec úspěšnější a v závěrečných kolech Křížovi ujel. V posádce se zkušeným Přemyslem Novotným si tak hned na úvod vyjel výbornou třetí příčku v celkovém součtu.

Boj o vítězství se stal podle předpokladů záležitostí obou bratrských dvojic: Rozehnalů a Čermáků. Obhájci titulu vyjížděli od startu pokaždé až za svými hlavními rivaly, jejich soustředěnému tlaku v průběhu jízd ale Čermákovi neodolali a nový ročník tak začal stejně, jak ten minulý skončil – jasným triumfem Václava a Marka Rozehnalových.

Výsledky

1. jízda: 1. Rozehnal – Rozehnal, 2. Čermák – Čermák, 3. Knöttig – Novotný, 4. Hájek – Hotový, 5. Černý – Březina.

2. jízda: 1. Rozehnal – Rozehnal, 2. Čermák – Čermák, 3. Knöttig – Novotný, 4. Kříž – Gažík, 5. Hájek – Hotový.

Celkově: 1. Rozehnal – Rozehnal, 2. Čermák – Čermák, 3. Knöttig – Novotný, 4. Hájek – Hotový, 5. Vondráček – Vondráček, 8. Kříž – Gažík.

Domácí sajdkárkrosová elita se nyní přestěhuje do Poříčí nad Sázavou, kde se v sobotu 18. dubna pojede druhý závod. (rh)