Litomyšl – Choceň A 1:3 (–20, 22, –18, –24)

V nezvyklém nedělním termínu jakoby na domácí padla deka. Jejich projev byl od začátku ospalý, mrtvý, kazili řadu míčů a dobře hrající soupeř jejich útlumu využil. Už v koncovce první sady se ukázalo, v čem je hlavní rozdíl mezi týmy – domácí se trápili na smeči, nedokázali „složit“ balon, zato hosté útočili nekompromisně.

Jen druhý set nabídl částečné zlepšení domácí hry, které našlo vyústění ve srovnání stavu na 1:1, ale od třetího setu se vše vrátilo zase do starých kolejí. Od stavu 14:14 litomyšlští volejbalisté téměř neuhráli bod vlastní zásluhou a následně ani čtvrtá sada nevypadala nijak nadějně.

Až v koncovce přece jenom zabojovali, za stavu 23:23 si dobrým blokem vybojovali setbol. Při něm důvěřoval nahravač smečaři Tučkovi, ten ale svůj útok pokazil a vzápětí další chybou zařídil Chocni mečbol, který využila. V celkovém pohledu bylo vítězství hostů zcela zasloužené, podali sympatický výkon, zato domácí předvedli, jak se o vedení v tabulce hrát nemá.

Litomyšl – Choceň A 3:0 (18, 21, 21)

Odveta se nesla ve znamení dvou zásadních skutečností – zlepšeného výkonu domácích ve všech směrech a současně o poznání slabší hry v podání soupeře. Jen do poloviny první sady bylo skóre vyrovnané, pak se domácí konečně chytili v útoku a snadno dovedli set k vítěznému konci.

Klíčový byl druhý set, jehož začátek Litomyšlští doslova „zazdili“ sérií chyb (0:8, 2:11!), pak se ale zázračně vzchopili, dokázali se vyhecovat, zabojovali, dotáhli na 16:16 a od tohoto momentu ovládli palubovku.

Byli to hosté, kdo tentokrát zcela vypadl z role, ani ve třetím setu už nenašli protizbraň na kvalitní hru domácích. Po celou dobu prohrávali, v koncovce sice ještě dotáhli na 21:21, ale Litomyšl už další komplikace nepřipustila a po hodině hry bylo jasno. Diváci si mohli jenom povzdechnout, proč bylo dopolední první utkání tak odlišné.

Sestava Litomyšle: Tuček, K. Novotný, R. Novotný, Fiala, Menc, Vodehnal, libero Radimecký – Kadlec, Jindra. Vinou polovičního úspěchu v tomto dvojutkání se zvýšilo manko Litomyšle na vedoucí Sokol Hnátnice, který nezaváhal proti Sokolu Pardubice (3:1 a 3:1) na dva body.

Za 14 dnů, v sobotu 1. března, přivítá Litomyšl Hnátnici a to bude zřejmě rozhodující souboj o prvenství v KP I a účast v kvalifikaci o II. ligu. Je jasné, že pokud domácí chtějí pomýšlet na konečné první místo, budou muset svého rivala dvakrát porazit, a to pokud možno jen s minimální ztrátou setů.

Cíl určitě splnitelný, ale na palubovce to musí vypadat úplně jinak než ve včerejším prvním zápase.