Po dohrání šestatřicet kol jí vládne Litomyšl, která si zahraje kvalifikaci o II. ligu. Druhou příčku si zasloužili hráči Svitav.

Celek z Litomyšle projel celou soutěží bezmála jako nůž máslem. Prohrál jen čtyřikrát a byť si v závěru trošku zkomplikoval situaci porážkami v Kerharticích, tak jeho prvenství reálně nebylo ohroženo. Dvě výhry si odvezl také na závěr z Lanškrouna a může se chystat na kvalifikační boje.

V nich rozhodně nebude bez šancí, i když s kým se utká a jak složitá bude cesta po šesti letech zpět na ligovou úroveň, to se ukáže až po zveřejnění konkrétních rozpisů. V Litomyšli ovšem vědí, že pro případnou účast v lize by museli doplnit kolektiv. To, co stačí v kraji, by výše bylo málo.

Na zisku titulu krajských přeborníků se v sezoně podíleli hráči: Karel Novotný, Michal Kadlec, David Menc, Radek Novotný, Jan Radimecký, Petr Tuček, Zdeněk Vodehnal, Břetislav Fiala a Petr Jindra.

Pro Svitavy je druhé místo velmi pěkným výsledkem. A to do předposledního dvojzápasu dokonce živily naději na prvenství, ale dva debakly v Litomyšli ukázaly, že jim přece jen chybí potřebné zkušenosti. Ale v příštím roce může být vše jinak, protože mladé svitavské družstvo má určitě velmi slibnou perspektivu.

Nutno podotknout, že sportovní úroveň soutěže šla oproti dřívějšku dolů. Již to, že se KP I. třídy ani nepodařilo naplnit na deset týmů, o něčem vypovídá. Pouze čtyři nejlepší celky dokázaly hrát volejbal, který snesl přísnější měřítko, a vzájemné souboje měly kvalitu. V duelech s jinými soupeři šlo až na výjimky jenom o výši bodového rozdílu.

Výsledky – krajský přebor I. třídy muži – 35. – 36. kolo: VO TJ Lanškroun – VK Litomyšl 0:3 (–14, –22, –21) a 1:3 (19, –22, –21, –22), TJ Svitavy – TJ Sokol Chrudim 3:0 (21, 23, 20) a 3:0 (21, 13, 22).

Konečná tabulka krajského volejbalového přeboru mužů. Sezona 09/10.