Počet účastníků 51. ročníku Běhu kolem poličských hradeb podstatně přesáhl tři stovky a v tomto směru nemá tento podnik v rámci seriálu Iscarex Cup, jehož je součástí, příliš konkurenci.

Od těch nejmenších capartů, kteří dělají teprve svoje první atletické krůčky, po veterány nad 70 let, každý si v Poličce přišel na své.

Hlavní závod mužů a žen měřil jako tradičně 4400 metrů a jelikož loňský vítěz a traťový rekordman Petr Vitner tentokrát u hradeb absentoval, otevřela se cesta k vítězství pro Jáchyma Kováře.

Závodník, jenž po řadě juniorských úspěchů, jichž dosáhl v barvách Jiskry Litomyšl, přestoupil do Dukly Praha, se příležitosti bez váhání chopil a po suverénním výkonu proběhl cílem neohrožován v čase pod patnácti minutami a dvacet sekund před nejbližším soupeřem.

Z běžců ze Svitavska se nejvíce prosadil Tomáš Fliedr ze Sádku, jenž byl v absolutním pořadí sedmý a druhý ve své kategorii. Do TOP 10 celkových výsledků se vešla i trojice Atletiky Polička v pořadí 8. Šutera, 9. Klíma, 10. Lorenc.

Mezi ženami dokonce domácí Lenka Schauerová bojovala o ty nejvyšší příčky a čas 19:14 byl nakonec čtvrtý nejrychlejší ze všech účastnic běhu a druhý v její kategorii.

Z výsledlové listiny 51. ročníku

MUŽI A (20 – 39 let): 1. Jáchym Kovář (TJ Dukla Praha) 14:51, 2. Adam Dvořáček (AC Track and Field) 15:11, 3. Petr Nechvíl (AC Choceň) 15:16.

MUŽI B (40 – 49 let): 1. Martin Kleibl (Slovan Podlesí) 15:34, 2. Tomáš Fliedr (F-Bike Club Sádek) 15:51, 3. Jiří Žák (Žákisova škola běhu) 17:27.

MUŽI C (50 – 59 let): 1. Aleš Stránský (Iscarex Česká Třebová) 16:36, 2. Petr Louda (AC Česká Lípa) 16:55, 3. Václav Ožana (TJ Nové Město na Moravě) 17:36.

MUŽI D (60 – 69 let): 1. Miroslav Krupička (Jiskra Ústí nad Orlicí) 18:19, 2. Jan Fiedler (Moravská Slavia Brno) 18:53, 3. František Hájek (FGT Stolany) 19:33.

MUŽI E (nad 70 let): 1. Petr Leszkow (MK Hlinsko) 22:12, 2. Ota Sadílek (Activity Lanškroun) 24:45, 3. Jiří Marek (Orel Vysoké Mýto) 26:08.

ŽENY A (20 – 34 let): 1. Ivana Klímová (Sportovní klub Hranice) 19:08, 2. Lenka Schauerová (Atletika Polička) 19:14, 3. Barbora Turbaková (Sebranice) 20:10.

ŽENY B (35 – 44 let): 1. Lenka Dušková (Iscarex ČT) 18:55, 2. Romana Pavelcová (Atletika Žamberk) 20:51, 3. Pavla Šimůnková (Iscarex ČT) 21:31.

ŽENY C (45 – 54 let): 1. Anna Krátká (Hvězda SKP Pardubice) 19:08, 2. Markéta Černá (Iscarex ČT) 19:46, 3. Ivana Pešlová (TJ Svitavy) 24:11.

ŽENY D (nad 55 let): 1. Miroslava Nechvílová (AC Choceň) 26:38, 2. Lenka Rossi (Iscarex ČT) 27:08, 3. Věra Hejkrlíková (Hej hej hej) 27:30.

MLÁDEŽ A DĚTI – VÍTĚZOVÉ: junioři: Vojtěch Vondra (Vencl Tým Ústí nad Orlicí) a Kristýna Šafářová (AC Vysoké Mýto), dorost: Karel Kulíšek (Nové Město na Moravě) a Kateřina Pulgretová (Nové Město na Moravě), starší žactvo: Jiří Kabrda (Nové Město na Moravě) a Klára Hanáková (Activity Lanškroun), mladší žactvo: Dominik Vebr (Iscarex ČT) a Eliška Holcová (Cyklo-ski klub Polička), nejmladší žactvo II: Pankrác Boháč (AC Choceň) a Adéla Horákovská (Nové Město na Moravě), nejmladší žactvo I: Šimon Knápek (TJ Spartak Letohrad) a Johana Borková (Iscarex ČT), 7 let: Jiří Kubalák (Nové Město na Moravě) a Erika Třísková, 5 – 6 let: Pavel Kabrda (Nové Město na Moravě) a Anežka Dvořáková (Atletika Polička), 4 roky a ml.: Marek Mokrejš (Sebranice) a Sylvie Roušarová (Polička).