Trutnov – Litomyšl 83:54

Body: Vacková 17, M. Jirková 17, Moravcová 8, Černá 6, A. Jirková 4, Kvapilová 2. Nadějný začátek hostů znamenal jejich vedení 10:6, ale Trutnov záhy zpřesnil hru a bodovou šňůrou 12:0 převzal otěže hry do svých rukou, v poločase byl stav 46:23. „To již nehrála zraněná Černá, přesto byla třetí čtvrtina z naší strany nejlepší. Využívali jsme možnosti k rychlému přechodu do útoku a tuto část prohráli o jediný bod 20:21,“ sdělil trenér Martin Šorf. V posledním hracím období Jiskra poměrně zdařile zkusila zónovou obranu, i přes zlepšení ve druhé půli ale prohrála vysokým rozdílem.

Trutnov – Litomyšl 80:69

Body: M. Jirková 31, Vacková 19, A. Jirková 7, Moravcová 6, Kvapilová 4, Černá 2. V odvetě hrála kromě Černé, jež se zraněným kolenem nemohla běhat, s velkým sebezapřením i Vacková. Vypadalo to na jasné vítězství domácích (13. minuta 40:20). Opak se ale stal pravdou, jelikož litomyšlské dorostenky skvěle zabojovaly, do poločasu stáhly na 45:33 a druhou půlku dokonce o bod vyhrály! „Děvčata pokračovala v důsledné zónové obraně, po zisku míče ihned hledala nabíhající Martinu Jirkovou. Hra byla vyrovnaná, přestože hráčkám ubývaly síly, měly v nohách téměř 80 minut hry. To, že jsme vyhráli poslední čtvrtinu 21:17 a druhý poločas 36:35, je vzhledem k naší situaci a k faktu, že za domácí nastoupilo pět hráček s extraligovými zkušenostmi, krásný počin,“ hodnotil trenér Šorf.
Dorostenky Jiskry sice neobhájily prvenství v oblastním přeboru, ale i druhé místo za silným Trutnovem je pro tým pěkným úspěchem.⋌ (mš, rh)