Svitavská rezerva v nich obstála s padesátiprocentní úspěšností a drží umístění ve středu tabulky.Ligová juniorka U18 si dojela pro další porážku do Hradce Králové, kde doplatila na velice špatný vstup do utkání a zlepšený výkon v dalším průběhu stačil jenom na korekci.

Východočeská liga

BK Holice – Basketbal Qanto Svitavy B 64:58

Body: Fröhde 16, Špaček 11, Tomšíček 11, Sabol 9, Harašta 5, Svoboda 4, Sobola 2.

BK Vysoké Mýto – Basketbal Qanto Svitavy B 63:76

Body: Fröhde 27, Sabol 20, Špaček 11, Svoboda 8, Tichý 4, Sobola 3, Harašta 3.

Na palubovkách soupeřů se svitavské béčko představilo citelně oslabeno, v sestavě mu scházeli Havránek, Kredvík a Sedlák. Ve Vysokém Mýtě podalo celé mužstvo soustředěný a bojovný výkon, díky němuž přehrávalo zkušeného rivala. V útoku se prosadil Fröhde, jeho 27 bodů položilo základ k cennému vítězství. Střetnutí v Holicích se vyvíjelo jako na „houpačce“. Týmy se několikrát vystřídaly ve vedení a byli to domácí, kteří měli v dramatickém závěru navrch.

Dušan Sabol, trenér: I přes velké oslabení jsme předvedli solidní obranu i bojovnost, ve Vysokém Mýtě jsme k tomu přidali rovněž dobrou útočnou fázi. Příčinu porážky v Holicích bych viděl ve střelecké impotenci téměř celého družstva, čehož dokladem je nízký počet bodů. Přitom předvedená hra nebyla nejhorší a dobré střelecké pozice jsme si byli schopni vytvořit. Pohříchu samotná střelba byla špatná.

Liga junioři U18

Sokol Hradec Králové – Basketbal Kakiš Svitavy 62:53

Body: Novotný 13, Weis 9, Macek 9, Langer 6, Kvapil 5, Strniště 5, Kačenga 4, Jokeš 2.

Hosté začali velmi špatně a to je stálo lepší výsledek. Už od začátku vysoko prohrávali, přitom zcela zbytečně, ale hráli s přílišným respektem a neproměňovali ani ty nejvyloženější pozice zpod koše. Náskok soupeře tudíž rychle narostl. Svitavští se postupně oklepali a začali s favorizovaným protivníkem hrát vyrovnanou partii, ale k obratu výsledku to nestačilo. Domácí si bezpečné vedení pohlídali.

Dušan Sabol, trenér: Problémem našeho týmu není ani tak obrana, jako útočná činnost. Třiapadesát vstřelených bodů o tom vypovídá. Tento stav lze změnit prací na tréninku a větší bojovností a urputností, což někteří hráči poněkud postrádají. V každém případě jsou tyto těžké zápasy pro každého dobrou zkušenosti a investicí do budoucna.