Svitavští pojedou bojovat o svoji šestou výhru proti velice nevyzpytatelnému týmu, který se dokáže vytáhnout na jakéhokoli rivala, ale také s kýmkoli „vybouchnout“. Což dokázal minule strašidelným přídělem v Pardubicích, předtím však tři utkání v řadě vyhrál.

„Velký pozor si budeme muset dát na střelce Stanojeviče, kolem kterého se odvíjí většina útočných akcí Ostravy. Také ostatní zahraniční akvizice soupeře jsou nebezpečné, což značí jejich průměr kolem deseti bodů na utkání. Zapomenout nesmíme ani na nestárnoucího Petra Bohačíka a na rozehrávce zaskakujícího Nábělka,“ upozorňuje asistent trenéra Lukáš Pivoda. Nová Huť je nebezpečná zejména v domácím prostředí v hale Tatran, což není nic nového. „Prohrála tam pouze jednou, a to s lídrem soutěže Nymburkem,“ dodal Lukáš Pivoda.

„Čeká nás nesmírně těžké utkání v Ostravě, která je tradičně doma nepříjemná. Opírá se hlavně o zahraniční hráče, které každoročně mění. Na zápas se těšíme a věřím, že přivezeme vítězství,“ zdůraznil kapitán Roman Marko.

Střetnutí NH Ostrava vs. Dekstone Tuři Svitavy začínu v sobotu o půl šesté, jeho rozhodčími budou pánové Vondráček, Kurz a Linhart.