Pětadvacet minut heroický vzdor… Torzo pardubických basketbalistů už ale druhý poločas nestíhalo. Do lepší nadstavbové skupiny tak vstoupili vysokou prohrou na půdě českého hegemona.

Do hry se sice konečně zapojil podkošový hráč Jakub Merešš (poprvé od 23. září), nicméně vinou zdravotních problémů scházeli osoví muži T. J. Dunans a Prokop Slanina. Na lavičce chyběli další zdravotně indisponovaní: Tkadlec, Dvořák, Kalný a Čejka. Nymburk ještě nestihla staronová akvizice Dominez Burnett.

Vynikající začátek pardubických dlouhánů, kdy vedli 9:2, 11:4), vystřídala domácí šňůra 12:0. Přesto se hosté udrželi v první čtvrtině na dostřel. Ve druhém kvartálu se znovu ujali vedení (40:36), ale český mistr zosnoval ještě jeden a poslední obrat v zápase. Po změně stran do toho Nymburk šlápl a rychle se soupeři vzdálil na „dvojcifru“. První trhák ještě hosté přežili, ovšem ten druhý už pro ně byl smrtící. Z dvaceti bodové jámy se už nevyhrabali. Ta se navíc ještě prohloubila.

„Pro nás se jednalo o zápas dvou poločasů. V první půli jsme s Nymburkem dokázali držet tempo, ale ve druhé půli se prokázaly jeho kvality. Hlavně fyzické, absolutně jsme přestali stíhat. Hodně projevilo to, v jaké sestavě teď trénujeme. Domácí toho využili k výrazné výhře,“ konstatoval pardubický trenér Adam Konvalinka.

Skupina A1: ERA Basketball Nymburk – BK JIP Pardubice 109:77 (26:23, 50:43, 79:58). Body:  Harding 21, Dalton 18, Hruban 14, Palyza 13, Obasohan 12, Prewitt 10, Zimmerman 8, Šafarčík 6, Kovář 4, Benda 3 – Vyoral 21, Svoboda 20, Potoček 12, Švrdlík 9, Výcha 5, Merešš a Škranc po 4, Svojanovský 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Melichárek. Fauly: 19:18. Trestné hody: 13/11 – 13/10. Trojky: 14: 9. Doskoky: 40:38. Hráno bez diváků.