Slavnostní chvíli jim nepokazili. Pardubičtí basketbalisté zdolali Brno i počtvrté v této sezoně (jednou v poháru). Duel byl speciální pro jejich kapitána Kamila Švrdlíka, který zaokrouhlil své starty v nejvyšší soutěži na čtyři stovky.

Domácí ale nezachytili nástup a po dvou minutách prohrávali 2:9. Požár však rychle uhasili a od stavu 10:11 už ani jednou nepustili soupeře do kladných čísel.

O osudu utkání rozhodla šňůra Beksy v průběhu druhého kvartálu. Hostům nedovolila téměř pět minut skórovat a z vedení 30:27 se se vyhoupla na plus čtrnáct. K výhře jim pomohla staronová posila Dominez Burnett, který se poprvé podíval na palubovku v sedmé minutě. A jeho nástup byl vskutku impozantní. První střelou zvedl trojku. Proměnil ji a ještě byl faulován.

Nadstavba Kooperativa NBL: Dekstone Tuři Svitavy vs. BK Olomoucko.
Jak prohrát vyhraný zápas. Školení na tohle téma dávali ve středu Tuři

BK JIP Pardubice – Basket Brno 85:75 (25:21, 51:36, 67:54). Body: Burnett a Dunans po 22, Potoček 13, Vyoral 11, Švrdlík 8, Heřman a Škranc po 4, Svoboda 1 – Půlpán 15, Puršl 14, Blake 10, Krakovič 9, Georgiev, Bálint a Jokl po 6, Kozina 5, Farský a Nečas po 2. Rozhodčí: Baloun, Salvetr, Záruba. Fauly: 23:22. Diskvalifikační chyba: 34. Vyoral (Pardubice). Trestné hody: 24/19 – 21/11. Trojky: 8:4. Doskoky: 49:42. Hráno bez diváků.

BASKETBAL - Liga mužů – skupina A1: Pardubice – Brno 85:75, USK Praha – Opava 60:75.
1. Nymburk 24 23 1 2392:1849 95,8
2. Opava 24 18 6 2124:1912 75,0
3. Kolín 24 16 8 2122:1984 66,7
4. Brno 24 14 10 1995:1927 58,3
5. USK Praha 24 13 11 1927:1941 54,2
6. Pardubice 24 11 13 1935:2001 45,8

Skupina A2: Svitavy – Olomoucko 83:88, Ostrava – Ústí nad Labem 62:88.
1. Svitavy 24 10 14 1957:2018 41,7