"Vítězství nad Kolínem nám přišlo opravdu vhod, nálada je hned mnohem lepší, ale na druhou stranu si všichni v týmu velice dobře uvědomujeme, že toho pořád máme spoustu před sebou. V brněnském týmu jsou zkombinovány zkušenosti s mladými nadějemi. Opírá se především o trio se zkušenostmi z reprezentace - Pulpána, Farského a Puršla -, které doplňují cizinci Georgiev, Blake a nově příchozí Roby. Snaží se hrát hodně rychle, dobře vytvářejí prostor pro své střelce z dálky. Rozhodující pro sobotní utkání bude naše aktivita. Soupeř hraje také rád rychle, stejně jako my, takže nás čeká odlišný zápas od toho středečního. Jednoznačně bude rozhodovat kvalita naší obrany a doskok na obou polovinách hřiště,” míní pardubický trenér Adama Konvalinka.

Ještě v loňské sezoně ve městě pod Špilberkem působil, v rámci hostování po návratu z univerzitních soutěží v USA. Letos už Petr Heřman obléká dres Pardubic odkud na dobrodružství za velkou louži vyrazil.

"Zápas s Brnem je pro nás velice důležitý. Soupeř od posledního vzájemného zápasu přidal na soupisku dvě kvalitní zahraniční posily a bude si chtít vynahradit nepovedené utkání s Hradcem Králové. My se ovšem musíme soustředit především na naši hru, což znamená především komunikovat a být agresivní v obraně, chodit dravě na útočný doskok a držet se našeho systému," má jasno nejvyšší muž pardubické rotace.