Zatímco z Čech odlétali při nastupujících silných mrazech, které dosahují až pětadvaceti stupňů pod nulou, na španělském ostrově už trénují v příjemné plusové patnáctce. Radost jim kazí pouze nepříjemný vítr.

„Hned na prvním tréninku jsme se pěkně ztrestali. Počasí nám sice přeje, ale silný vítr, je vždy nepřítelem snad každého cyklisty. Podle předpovědi má být ale brzy lépe, takže celková atmosféra tu panuje dobrá,“ říká moravskotřebovský rodák Leopold König.

Doma by to nešlo

Jezdci královéhradecké stáje stráví na Mallorce celkem tři týdny. Po dvoutýdenním tréninku je přímo na ostrově čekají první závody letošní sezony. „Doma bychom se teď kvalitně připravovali opravdu hodně těžce. V takových mrazech, které zavládly, si to ani nechci představovat. Po naší společné zimní přípravě jsme ale dobře naladění, takže se na závodění i těšíme,“ míní Königův týmový kolega, úřadující mistr ČR Martin Mareš.

Nejenom samotný trénink a závody na jezdce během tréninkového soustředění čekají. Cyklisté mají i příjemné povinnosti. „Řešíme kola a také nové oblečení. Letos na kolo budeme vozit úplně novou kolekci od Lawisportu a musím říci, že jsme všichni moc mile překvapeni. Perfektní je i naše nové Jako volnočasové oblečení. Chvílemi to vypadalo jak na módní přehlídce,“ pousmál se Leopold König.

(pp, rh)