Se svým vystoupením na cyklistickém mistrovství světa ve Švýcarsku není spokojen.

„S ohledem na konkurenci musím zkrátka přiznat, že zde bylo třicet závodníků lepších. Připravený jsem byl, natrénováno bylo, ale na lepší místo jsem tentokrát neměl,“ sdělil sebekriticky Leopold König.

Jezdec z Moravské Třebové se na start postavil s dalšími třemi kolegy v dresu s trikolórou – Vojtou Hačeckým, Jakubem Novákem a Jakubem Kratochvílou. Do cíle se podívalo dvaasedmdesát závodníků, z českých reprezentantů jenom König a Hačecký (65.).
„Dva okruhy před cílem jsem dostal hrozné křeče. Takových nás bylo hodně. Lidé tu odstupovali přímo ze špice. Byla to hodně tvrdá a náročná trať, ale podmínky měli všichni stejné,“ podotkl König, jehož přijela do Mendrisia podpořit řada fanoušků z Moravské Třebové. „To bylo perfektní a děkuji jim za pomoc. Závod jako takový byl přitom hodně povedený. Trasa vedla krásnou přírodou, počasí se vyvedlo. Jen na lepší výsledek jsem neměl,“ opakuje König.

Nesmírně těžký závod, kde peloton během jediného kola musel nastoupat na 250 výškových metrů, nakonec ovládl svěřenec někdejšího profesionála Laurenta Jalaberta. Francouz Sicard si pro titul mistra světa přijel zcela osamoceně. Leopold König na něj na 38. příčce ztratil téměř pět a půl minuty. „Teď už mě čeká jen závěrečný závod ze série Czech Cycling Tour na Staroměstském náměstí v Praze a tím bude náročná letošní sezona už definitivně uzavřená,“ oddechl si třebovský rodák, jezdec PSK Whirlpool–Author.

MS – závod do 23 let: 1. Sicard (Fr.) 4:41:54, 2. Betancur (Kol.), 3. Silin (Rus.) oba + 0:27, 38. König (ČR) + 5:21.

(pp, rh)