Čeká vás druhá sezona ve druholigové soutěži, pro loňského nováčka tradičně náročnější. S jakými cíli a ambicemi do ní vstupujete?

Naším přáním je projít ligovým ročníkem o něco klidněji než v minulém roce. To jsme celou sezonu doslova a do písmene o udržení bojovaly a hlavně po psychické stránce to bylo velmi náročné. Vždyť rozhodla poslední dvě utkání.

Jakých změn doznal kolektiv, který budou diváci sledovat při zápasech ve sportovní hale Na Střelnici?

Z týmu odešly dvě hráčky. Jedna z nich však dál trénuje a v krizových situacích je ochotná pomoci. Výraznou hráčskou i trenérskou posilou je Ilona Langerová, která odehrála už závěr loňské sezony, po mateřské dovolené se pomalu vrací smečařka Renata Jelínková. Kádr družstva je však velmi úzký, proto využijeme možnosti uzavřít farmářské smlouvy, díky nimž získáme dvě nadějné, ale velmi mladé a nezkušené hráčky. Lanškrounu jsme do ligy „půjčili“ jednu juniorku, i ta se může na palubovce objevit.

Jak jste spokojena s průběhem přípravy na novou sezonu?

Přípravu jsme zahájili začátkem srpna soustředěním, bohužel se ho z pracovních a studijních důvodů nemohly zúčastnit všechny hráčky. Dovolené pak provázely přípravu i v druhé polovině srpna, ale to se nedá nic dělat, tak to prostě je. Celé září trénujeme intenzivně, věřím, že i naši příznivci zaregistrují změny ve hře, zejména snahu hrát pestřeji a rychleji. Za to je třeba poděkovat Iloně Langerové.

V obsazení této skupiny II. ligy došlo k několika změnám. Jakou očekáváte její kvalitu?

Myslím, že úroveň bude vyšší. Novými účastníky soutěže budou Lanškroun, tedy družstvo s širokou základnou a dlouholetými zkušenostmi z ligových soutěží, a Prostějov, který hrál vloni 1. ligu a postoupil do extraligy. Pro nejvyšší soutěž ale nakoupil úplně nové profesionální družstvo a k němu angažoval i reprezentační trenérku Táňu Krempaskou. Pro své domácí hráčky pak koupil 2. ligu od Frýdlantu nad Ostravicí. O změnách v ostatních oddílech toho moc nevíme, musíme počkat až na samotnou soutěž. Prohrávat rozhodně nebude chtít nikdo, ani my ne.