Jejich vítězná jarní série skončila v Teplicích, kde sice na branku soupeře vyslali třicet střeleckých pokusů, ale ani jediný z nich se neujal.

Hosté doplatili kromě jiného i na nevydařené přesilové hry, protože soupeř nasbíral celkem devět dvouminutových trestů, leč v žádné z výhod se Poličští nedokázali střelecky prosadit a nepříznivý vývoj skóre, které získalo konečnou podobu už v první části, tím pádem neotočili. A co hůře, nejen, že sami neskórovali, ale dovolili protivníkovi, aby hned dvakrát udeřil při vlastním oslabení a tím rozhodl.

V tabulce Kometě tento nezdar nijak zvlášť neublížil a nadále drží druhou pozici (43 bodů) a mimo její dosah je jen suverénně vedoucí Rakovník (55). Tlačí se na ni však skupina silných družstev (Jihlava 41, Přelouč 40, Jindřichův Hradec 40, Opava 40) a udržet toto umístění nebude ve třech zbývajících zápasech základní části vůbec snadné. Ten nejbližší odehraje Polička tuto neděli 27. března od 14 hodin doma proti Opavě.

Rondo Teplice – SK Kometa Polička 2:0 (2:0, 0:0, 0:0). Branky: 11. Černý, 14. Podhrázský. Rozhodčí: Laczko – Škrobák. Vyloučení: 9:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 15. Střely: 27:30.

Polička: Janco – Anýž, Buben, Dvořák, Mikulčák – Grubhoffer, Hubáček, Kašpar, Prchal, Schauer, F. Štefka, J. Tobiáš, V. Tobiáš.

Ve druhé národní lize utržily další ránu svitavské plány na útok na play off. Týmu 1. HBC se vstup do jara nepovedl, což bohužel prokázalo i první domácí vystoupení proti rezervě prvoligového Svítkova. Hosté neměli ani moc práce s bezpečným vítězstvím, když konečný výsledek utkání 1. HBC Svitavy – HBC JTEKT Svítkov Stars B zněl 2:6 (0:2, 1:1, 1:3). Svitavští jsou v pořadí devátí (10 bodů) a na osmé místo ztrácejí už devět bodů. K dalšímu utkání pocestují v sobotu do Pardubic a změří tam síly s druhým týmem tabulky HBC Autosklo H.A.K.

V extralize starších dorostenců hrála Kometa Polička na půdě HbK Kyjov a počínala si tam úplně obráceně nežli áčko v Teplicích. Soupeře vynulovala, naopak její hráči našli cestu do sítě a po trefách Vodvárky a Holce slavili vítězství 2:0. Díky tomu se posunuli na průběžné třetí místo ve svojí šestičlenné extraligové skupině C s 22 body na kontě. Ve vedení tu je Autosklo Pardubice (42).