Na osmičku nejlepších nyní čeká play off, do něhož si s přehledem zajistily postup i oba okresní celky. Navíc skončily v lepší polovině konečného pořadí, což jim zajistilo dobrou výchozí pozici pro čtvrtfinálové série.

SK Holcim Prachovice – 1. HBC Svitavy 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Statistiky: Góly: Jerusalem, Javorek – L. Sterenčák 2, Švendt, Dobiáš, Schlögl. Vyloučení: 8:8, využití: 0:1, oslabení: 0:2. Střely: 25:31.

K pojištění výhodné čtvrté pozice potřebovali hosté vyhrát, což na půdě posledního celku soutěže neměl být problém. Svitavští sice od začátku vedli, ale odpor Holcimu zlomili až ve třetí třetině za stavu 2:3 Švendt a následně při vlastním oslabení Sterenčák. „Mužstvo se chtělo dostat na čtvrté místo, odhodlání bylo na hráčích vidět,“ komentoval trenér Libor Sedlák.

Sestava: Janco – P. Sterenčák, L. Sterenčák, Nespěšný, Švendt, Kučera, Kuda, Schlögl, Bohatý, Dobiáš, Němec, Škeřík.


SK Kometa Polička – Lokomotiva Česká Třebová 4:3 ss (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)

Statistiky: Branky: Schaffer 2, Grubhoffer, nájezd Geba – Tomeš 2, Lustyk. Vyloučení: 4:9, využití: 2:0. Střely: 38:25.

Přímý duel o druhé místo byl dobrým testem na play off. Nikdo nevedl v jeho průběhu více než o gól a drama došlo k nájezdům a v nich Kometa zářila, trefili se čtyři její hráči. „Z vítězství mám ohromnou radost, kluci provedli nájezdy skvěle,“ řekl pro krajský hokejbalový web trenér Pavel Štefka.

Sestava: Škoda – Rokos, Teplý, Havlík, Libich, Hanyk, Koráb, Štefka, Radiměřský, Víšek, Schaffer, Schauer, Grubhoffer, Geba.

Konečná tabulka soutěže:

1. DDM Alfa Pardubice (54)
2. Kometa Polička (42)
3. Česká Třebová (40)
4. Svitavy (25)
5. Hradec Králové B (24)
6. Náchod (23)
7. Chlumec nad Cidlinou (18)
8. Přelouč B (17)
9. Letohrad B (16)
10. Prachovice (9)

Kometa Polička se ve čtvrtfinále utká s Chlumcem nad Cidlinou a v sérii na tři vítězství je jasným favoritem. Duely Svitav s Autosklem Hradec Králové B by měly být vyrovnanější. V každém případě je postup do semifinále v silách obou okresních týmů. (rh, bs)