Po oba dny zde byly k vidění hodnotné výkony našich nejlepších trávařů, kteří patří k absolutní světové špičce. Proto je také ČP vyhledáván i startujícími z jiných zemí. Do boje o letošní premiérové body se s českými reprezentanty pustili také lyžaři z Lotyšska.

Na skvěle připraveném svahu se mezi muži prosadil na nejvyšší stupínek Jan Němec z Dukly Liberec. Úřadující mistr světa a vítěz pěti ročníků světového poháru opět nenechal nikoho na pochybách a s přehledem vyhrál všechny své starty. „Jenom v superobřím slalomu mu na záda těsně dorážel moravskotřebovský Jiří Russwurm, který za Němcem zaostal o pouhých dvanáct setin sekundy. Stříbrnou pozici bez problémů zopakoval také v obřím slalomu,“ uvedl reprezentační trenér českých travních lyžařů Daniel Mačát.

Nejzajímavější boje mezi sebou svádějí junioři, jež v závodech českého poháru bojují o nominaci na juniorské MS v Itálii. Vítězi jednotlivých závodů se stali: v obřím slalomu Václav Srb (Grass Star Team Liberec), superobřímu slalomu kraloval juniorský mistr světa Jan Gardavský (Star Suché Lazce) a v závěrečném slalomu se nakonec radoval Jakub Nekvapil (Sokol Předklášteří). „Do bojů velmi úspěšně zasáhl junior ze Slovanu Moravská Třebová Lukáš Kolouch. Hned v prvním startu se prosadil až na „bednu“, když skončil třetí v obřím slalomu. V dalších disciplinách potvrdil dobrou formu a velkou výkonnostní vyrovnanost a dvakrát si svoji bronzovou radost zopakoval,“ sdělil Mačát.

O vysoké úrovni výkonů juniorských reprezentantů vypovídá fakt, že ve všech velmi dramatických kláních se na prvních třech místech prostřídalo hned šest závodníků.

Reprezentační družstva, jehož členy jsou také závodníci TJ Slovan, se tento víkend představí při druhém letošním závodě ČP v Dlouhoňovicích u Žamberka, kde se znovu sejde domácí elita, aby se představila v atraktivních sprint slalomech. Program začíná v sobotu i v neděli v 10 hodin.