Jezdí s bolestí

„Lukáš Brýdl stále jezdí se zraněným prstem pravé ruky a především ve slalomech cítí silnou bolest při každém kontaktu s brankou. Proto je jeho desáté místo v nedělním závodu vynikající,“ pochválil svého svěřence český reprezentační kouč Daniel Mačát. Druhý z třebovských zástupců na trati Lukáš Kolouch obsadil v obou kláních osmou příčku, když za sebou nechal řadu závodníků zvučných jmen.

Do rakouských slalomů nastupoval s vítěznými ambicemi nejúspěšnější travní lyžař posledních let Jan Němec. Mezi slalomovými brankami držel neporazitelnost od roku 2004, nyní se však pro něj závod nevyvíjel příliš dobře a ztrácel 27 setin na Itala Fraua. „Do druhého kola se pustil bez respektu, vynikající jízdou dosáhl na nejlepší čas kola, ale na bezchybného Itala to nestačilo, o konci unikátní série rozhodla v součtu časů jediná setina,“ popisuje Mačát. Druhý den se však Němec na pomyslný slalomářský trůn vrátil, když byl po prvním kole až třetí, ale ve druhém nadělil italským pronásledovatelům Frauovi a Lorenzonemu půl vteřiny a vyhrál. První závod žen se stal kořistí Italky I. Somavillové, druhý ovládla její rakouská rivalka Hirschhoferová, když jediná z českých reprezentantek na startu Petra Mlejnková (Lyžák Junior Brno) v sobotu vypadla a o den později dokončila slalom těsně druhá.

Superkombinace

Čeští travní lyžaři včetně závodníků Slovanu Moravská Třebová se o nadcházejícícm víkendu scházejí ke třetímu pokračování českého poháru v Horní Lhotě u Opavy. Během dvou dnů se pojedou čtyři disciplíny. „Zítřek bude ve znamení slalomu a obřího slalomu, nedělní starty našich elitních trávařů budou patřit superobřímu slalomu a superkombinaci,“ sdělil Daniel Mačát a k posledně uvedenému závodu doplnil: „Tato nově zařazená disciplína se u nás pojede vůbec poprvé v historii. Jde o spojení super–G s atraktivním jednokolovým slalomem. Diváci se v Horní Lhotě mají na co těšit.“