V ženské kategorii zvítězila v Klukách Rakušanka Elena Kapsamerová, ta však do bitvy o celkové prvenství nemohla zasáhnout, neboť ta se odehrávala výhradně mezi jinou dvojicí motokrosařek. Barbora Laňková (Orion Racing Team Litomyšl) se na dráze přetahovala o titul s veleúspěšnou Lucii Simonovou. Před startem je v klasifikaci dělily dva body ve prospěch Laňkové, po dojezdu mluvily čtyři body pro Simonovou…

„Nakonec byla pokaždé v cíli byla o kousek rychlejší Simonová a zaslouženě bere do své bohaté sbírky další titul. Bára po skvělé letošní sezoně prohrála o pouhé čtyři body. Titul sice neobhájila, ale má zase pozici vicemistryně a to se také počítá, navíc letos pomýšlelo na přední pozice snad sedm holek a mistrák byl proto od samého začátku hodně vyrovnaný a napínavý,“ říká manažer Orion Petr Kovář.

Především druhá runda byla doslova infarktová, Laňková jela přilepená na zadním kole své rivalky (viz. fotografie…) a kdyby se před ní dostala, stačilo by to na zlato. Ještě při výjezdu ze závěrečné zatáčky nebylo nic jasné, nakonec chybělo možná půl metru…

MMČR v motokrosu juniorů a žen Kluky.MMČR v motokrosu juniorů a žen Kluky.Zdroj: Orion Racing Team

Junioři Orion Racing Teamu o sobě dali vědět v kubatuře 125 ccm 2t. Martin Červenka a Dominik Kučeřík se opět prali o stupně vítězů. Červenka dojel celkově těsně za bednou, Kučeřík byl v součtu bodovaných rozjížděk pátý. „V konečném pořadí stopětadvacítek má tedy pozici vicemistra Červenka a Kučeřík bere bronz. Martin letos jako nováček v této kategorii bojoval hned srdnatě o přední příčky, chleba se lámal v předposledním podniku v Karlíně, kde na nového mistra republika Jakuba Jakla nabral menší ztrátu. Jeho stájový kolega Dominik se ke konci roku rozjel velice dobře, odměnou je mu také zasloužená medaile,“ radoval je manažer Kovář.

Dalším seriálem, který stojí před svým vrcholem, je seniorské mezinárodní mistrovství ČR. To skončí v neděli 1. října v Přerově a Orion tam vyhlíží tituly ve veteránských kategoriích (Petr Bartoš a Ivan Černý).